Září 2010

*Pozor, jede Foxer!

29. září 2010 v 17:42 | *Ona |  Kreslí
foxer

Ano vážení, naučila jsem se dělat gify!
Mám ještě jeden s tou liškou, kterou už asi znáte.
Určitě ho někdy použiji jako ilustraci ke článek. Jde o to, že nakreslím
obrázek, uložím. Potom obrázek znovu otevřu, a přemaluji třeba jen nohu.
obrázek uložím pod jiným názvem, a pak stačí mít dobrý gif editor.. 
Dobře, shrneme si to. Trvalo mi to cca. Půl hodiny. Líbí se mi jeho vražedný pohled, kterým vás pozoruje, a pak ten samotný pohyb lehce připomíná opravdovou jízdu na skate. Ty natažené ruce jsou proto, že původně měl být na lyžích, a ten divný skate-board, na něm mají být jakože blesky.
Má také červený "supermanský" plášť, vlastně je to trochu obdoba super rata,
jestli si na něj ještě někdo pamatuje, a měl by se tu vyskytovat a trochu odlehčovat svým drsným humorem mé neuvěřitelně složité a dlouhé bláboly.
Foxera mám moc ráda, už jenom kvůli jeho výrazu.. hodnotím osmi body z deseti. Bohužel mi nějak blbne GIMP a nevybarvuje celé plochy, a tak je to trochu mizernější kvalita. Možná tu také někdy uvidíte fotku masky, kterou jsem dělala čtyři hodiny na PV. Tak co, jak se vám líbí Foxer? Chtěli by jste o něm komix?
A další novinkou (bože, samé novinky!) je, že se pokusím udělat chibi-řadu. 
Teď mi Foxer trochu připomíná zombie....
Tak co, a jak se ten podezřelý vykutálený zelenobudnovitý modrokalhotovitý skatebordovitý ušatý bezocasý hrdiný podivínský lišák líbí? /pokouším se o co nejdelší větu/
Ach, mám toho tolik co říct světu! Blah blah blah blah blah blah blah blah... *usíná na klávesnici* 

*Zasažena plchometem

27. září 2010 v 9:51 | *Ona |  Žije
chibi
Bum, prásk! Sakra, nestačila jsem uhnout... a byla jsem zasažena plchometem..!
Ehm.. takže musím..
1. Napsat, kdo mě zasáhl:
2. Vyjmenovat deset věcí, které mám rád(a)

1) Dobré jídlo. (kde je dobré jídlo, tam jsem já)
2) Adrenalinové sporty. (Pád z věžáku volným pádem..)
3) nechci být neoriginální, ale.. Internet. (Kdo by ne)
4) Ace of base. *Living in the happy nation* 
5) Svůj blog. (Desing, články, navštěvníky)
6) Miniprásátka. (Chci je domů, chi je, a hned!)
7) Češtinu. (Ano přátelé, ukamenujte mě..)
8) Tablet. (MhůJ MilášGHečeK!)
9) Své přátele, rodinu. (Občas)
10) Simpsonovi (Každý den, kdy je vidím, považuji za dobrý den)

3. Komentářem pozvat dalších deset lidí
Pokusím se. Ale ne teď. Ale ne dneska.

*Pardon z tento zbytečný a nicneříkající článek.

*Oranžová liška^^

23. září 2010 v 18:25 | *Ona |  Kreslí
*ona

Ach, ano. To je "ona".
Mé liščí OC. Trvalo mi to asi tak hodinu. Moc se mi líbí obrys samotný, a pak vystínování liščí srsti. Naopak na ocase se mi srst příliš nepovedla. Mám hrozně ráda její brýle. Zelené triko a jeansy.. i když tam jsou moc vidět ty.. ty čáry. Triko je na tom o něco lépe. To se mí líbí podstatně více. Výraz. Ideální. Vlasy jsou přinejmenším zajímavé, ale je tam stejný problém jako u jeansů. Packy jsou hodně zmršené.. no a nejhůře je na tom ocas. Ty zrzavé chlupy na tom působí děsně.. no, takže tohle je moje OC, Liščí OC. Přece nejsem nadarmo orange-fox..
Mám rozkreslený podobný obrázek, jenže s pastelkami. Tuhle lišku tu uvidíte dost často.. Jsem na ní hrdá. Ne konkretně na tenhle obrázek, ale na celý nápad. Při troše mé dobré vůle tu bude i nějaký ten komix...
Rubrika "Bá(sní)" se přejmenovala na "Kreslí" jednoduše proto, že jsem v červnu neplánovala, že jsem budu dávat i kresby. 
Pokud jste si toho stále ještě nevšimli, to co teď dělám, je to, čemu jsem se na minulém blogu vyhýbala. Dlouhé rozepisování k obrázku. Holý obrázek a jedna věta už mi nestačily. 
Jistě jste si také všimli nového "podzimního" desingu. Je to můj první slušný desing. (Slušný desing, co jsem sama vyráběla).
Není sice námořnický, ale nevadí, ne? Dolů jsem si dala oblíbené. (Ty stále ještě budou přibývat,ale SB už nemám) nejste tam náhodou i vy? Jak se zúžila stránka, musela jsem dát pryč rubriku nezařaditelno. Doufám, že se obejdu i bez ní.
Samozřejmě jste tenhle paskvil vůbec nemusely číst. Stačí jen napsat jak se vám líbí desing/obrázek/článek/blog.. no to zase ne... Nicméně zlepšila jsem si známky, a čekejte na článek "Hlášky tohoto týdne"..

*Co znamená S.S. v kalendáři?

22. září 2010 v 14:42 | *Ona |  Píše

žirafa
Budík neúprosně začal zvonit. Kája vstala zastavila ho a šla se podívat k oknu. Venku poletovaly vločky, a na ulici ležel bílý poprašek, sníh. "Sníh, sníh je tu!" výskala Kája.
Kája, přestože už chodila do osmé třídy, sníh nadevše milovala. Ve spěchu se ještě mrkla do kalendáře. Hm.. "28.9. S.S. Co to asi znamená?
Chvilku přecházela po pokoji, a pak vzhlédla k hodinám, co vysely nad stolem. Pět hodin... musí vyvenčit Boba, a pak jít do školy. Do té zatracené školy. Vůbec se ji tam nechtělo. "Bobe? Boo-bee!" malý chundelatý pejsek nebyl k nalezení. Nebyl v boudě, v chodbičce ani na gauči. Nebyl ani v ložnici, kde spokojeně podřimovali táta s mámou.
"To je divné.. v tuhle dobu už se vždy chystávali do práce.." pomyslela si Kája.
"Kde by jen mohl ten Bob být?"
Pomyslela si Kája. Pak vrhla pohled na hromadu čerstvě vypraných ponožek. "Bobe, ty uličníku!" Bob byl zavrtaný někde vespodu a okusoval zrovna Kájinu oblíbenou ponožku. Kája si povzdechla a ponožku rázným pohybem ruky hodila směrem ke koši. Minula. Bob se rozběhl k ponožce a začal ji tahat po celém pokoji. 
"Bobe, dej to sem, šup!" Prosila Kája. Ale už bylo pozdě. Bob ponožku rozkousal,tak, že z ní zbyly jen cáry hadrů. "Tak pojď, rošťáku!" řekla teď už o něco přátelštějším tónem Kája, a pohladila Boba po hlavě. Co si vzít na sebe.. Kája se rozhodla pro triko s potiskem motýla. Bylo to její oblíbené triko, celé černé, s bílými korálky.
"Tak jdeme Bobe!" zavelela Kája a mírně Boba postrčila ven ze dveří.
Ach bože, venku je tak krásně a já budu trčet ve škole?" v tu chvíli napadl Káju ďábelský plán. "Já tam nepůjdu!" Začala si spokojeně hvízdat a zamířila s Bobem do parku.
Když procházeli bránou, měla takový divný pocit v břiše. Jako kdyby ji tam mrazilo. A pak pořád nemohla z hlavy dostat větu "28.9. S.S."
Kája měla spoustu nápadů, jak dne využít. Bude se válet ve sněhu. Nebo půjde ke své stromové skrýši.. ach. "Víš co, Bobe? Já tě tu teď uvážu, za chvíli jsem zpátky, Jo?" řekla Kája a utáhla smyčku na vodítku, které přivázala kolem lampy, a hupsla do sněhu. Ležela na zádech a dělala andělíčky. "Ach.." pomyslela si. "To je krása!" ovšem jako malá hlodavá potvora ji v mozku pořád něco opakovalo: "Jsi záškolák. Přijde na to máma.. co tomu asi řekne?" Kája se snažila ty myšlenky zaplašit, ale nešlo to. Zvedla se, oprášila si sníh z bundy a odvázala Boba. "Takhle to dál nejde. Přece jenom do té školy půjdu." Pomyslela si Kája a vyrazila k východu z parku.
"Panebože, už je osm!" Kája letěla k bráně, ale najednou uviděla svojí důvěrně známou osobu. Vyrazilo ji to dech. Ta osoba byla paní učitelka Dvořáková! Rychle se schovala i s Bobem za keř. "Co tu dělá? Možná je nemocná a chybí. Anebo se i ona opozdila. Kdyby mě tu takhle viděla.. nechci ani domyslet, co by se stalo.
Kája zavřela oči. Ani se nepohnula. "Karolíno? Karolíno Sládková? Smím se zeptat před kým se tu schováváte?" Kája se začervenala. "Já.. já, omlouvám se. Já.. musím spěchat do školy!" vykoktala ze sebe něco Kája a dala se na odchod. "Do školy?" zopakovala udiveně paní Dvořáková. "Do školy? Dneska?" Káje spadla brada. "No, jistě, že dneska." Řekla teď už o něco odvážněji Kája. "Slečno Sládková, dneska je, ale státní svátek. Co si myslíte, že znamenají ty dvě eska v kalendáři?"

*Sním či bdím?

19. září 2010 v 10:37 | *Ona |  Čmuchá
italian

Slovo sen má dva významy. Sen o rodině, kariéře.. a pak ta divná, úžasná smršť co se vám v noci zdává.
Životní sen:
Téměř každý člověk má svůj životní sen.
Já bych chtěla být spisovatelkou, nebo novinářkou. Úspěšnou, samosebou.Chtěla bych se dostat na Gympl, úspěšně proklouznout vysokou.. a taky bych chtěla na výměný pobyt do Anglie. Mé sny mě pak možnoá zavedou i na nějakou tu prestižnější školu v zahraničí.. a, málem bych zapoměla, budu chovat draka. (Jak jste si všimli, nejsem vůbec skromná)
Snění:
Naprosto šílený absurdní pojem. Říká se, že beze snů bychom se zbláznily. Moje teorie zní: Ve snu jsme blázni, a o to méně v realitě. Zdál se mi sen o mém plyšákovi. O holce, která se proměnila v měsíc, Když jezdila na kole. Zdálo se mi o tom, že mě honí zloděj v nekonečném domě. Že mě honí úchyl na lyžích, co uřezává lidem paty, že ve škole jsou závody na kajaku.., že piju pivo...a, ten nejlepší sen, že létám. Létám ulicemi, snáším se výýš, a nííž.. plachtím vzduchem noční Prahou, vše vidím objektivně a z výšky..
Význam snů:
Na poselství snů věřím, ale na snáře ne.
Absurdní? Vůbec. Pro každého věc ve snu znamená něco jiného. Kdyby se můj sen o pivu zdál nějakému pětačtyřicetiletému chlapovi, přišlo by mu to normální. Ale pro mě to bylo tajemné, záhadné..a hlavně zakázané. Později jsem si vyhledala ve snáři (jen tak pro zábavu) slovo "pivo" a tam byla pohoda.. no. Každý sen má poselství. Pár už jsem jich rozlouskla.. některé mé sny předpovídají bzdnoucnost. Například se mi zdálo, že jsme byli v kině se školou,a stal se tam.. menší trapas. A pak taky, že Má nejlepší kamarádka bydlela jen o dvě ulice dál než já!
Druhý den jsem šla do kina, a dozvěděla jsem se, že má kamarádnka se stěhuje do Zdib!
(To nejsou sice dvě ulice, ale je to poměrně blízko)  Je to vždy záhada. Příjemná záhada.. a proto nesnáším probouzení. Zvlášť ne uprostřed snu.
Co se mi bude asi zdát zítra?

***
Jeden starší obrázek. Je tak divný, až se hodil k tématu.. 

*Napřáhnout a.. hodit!

17. září 2010 v 17:20 | *Ona |  Žije
vicoequense

Čím začít? Nějak se mi zhoršily známky.
Šest dvojek a jedna trojka. Ach.. jenže školou se zaobírám pořád. Tak proč teď? 
Protože. Aha už vím.. pracovní výchova. Nejdříve jsem k ní neměla moc kladný vztah, ale náplň dnešní hodiny byl dobrý. Vyráběli jsme "benátské" masky. 
Moje maska se mi docela líbí. Je z černého barevného papíru (podlepená kartónem) a na ní jsou malé korálky. Vše ještě obtaženo stříbrnou gelovkou. *Slint*
Zřejmě si říkáte, proč se nadpis jmenuje napřáhnout a hodit. Ne, nejsem cvok. Šli jsme totiž po obědě hrát s kamarádkou  Viička. Hrály jsme tenis, (neustále jsem nechutným způsobem vyhrávala) baseball (tři:nula pro mě na home runy) A pak bowling. Kámoška mě trumfla svým trucky-strikem (pro nebowlingáře je to třikrát za sebou shodit všechny kuželky) Na neštěstí tam přišla naše spolužačka, Val. Nevím jestli vám vadí, když vám někdo neustále radí, a pak se hájí tím, že "ty mi taky do všeho kecáš" nebo "já nemluvím s tebou, mluvím z Luckou" otázkou zůstává, co mě dokáže naštvat víc. Asi obojí. Neustále mě upozorňuje na chyby, mám někdy pocit, že mi chce Lucku "přebrat". Ale příjemně jsme ji to oplatily. Z jejího Mii jsme udělali malého tlustého dědka, pak ho přejmenovali,aby nic nepoznala. Když jsme s Luckou dychtivě očekávali co bude dál, když zjistí, že tam její Mii není, no.. hrála za Lucku. "Lucko, vyhrála jsem ti medaili.." *Škrtí Val* Val si zabrala Viička, takže Tomík a Péťa museli dlouho čekat.  Když se Tom s Petrou konečně dostali na řadu, Lucka jim musela nejdříve všechno ukázat.."Tomíku, to musíš napřáhnout.. a hodit!" Chvíli si tam hráli, a mi s Luckou četly: "škola, příručka pro přežití" a pak taky "hlavolamy a šarády" 
No, a já? Snažím se nemyslet na špatné známky, ale ono je to těžké. "Mami můžu se koukat na Futu.." "A co známky?" A vidíte? Nezakecám to. Stejně se pořád soustředím na školu. Několikrát jsem se pokoušela o žebříček priorit: Rodiče. Kamarádi. Dobré jídlo. Zábava. Futurama. Simpsonovi. Škola... jenže to evidentně "není správně". Achjo. Achjo. 
***
Obrázek částečně podle fotky z Vico Equense. Trochu starší, ale pořád dobrý. *I ♥ MY BLOG

16. září 2010 v 17:59 | *Ona |  Píše

lala

Jak jistě víte,
přestěhovala jsem se z blogu lynxlynxanda [link]
Dá se to těžko pochopit, ale nešlo to jinak. Zkrátka ne.
Ať už čtete tento článek na lynxlynxandě, nebo na Orange-fox je to tak. Smazat blog by byla hloupost. Co když se vrátím? Chci to jen vyzkoušet, a pak se rozhodnu. Zní to hloupě, ale pomalu by bude jedenáct a od té doby, doby před deseti měsíci, kdy jsem se rozhodla založit autorský blog, jsem se hodně změnila.
Možná jsem perfekcionalista.. asi ano. Jde mi o to mít blog co nejlepší, ale rozhodně ne o to přijít o stále čtenáře. Začít znovu je.. úžasný pocit. Ovšem bála jsem se přijít o vás. O čtenáře. Blogpost je jen pro registrované, a mám pocit, že kromě Mrs. Koki tam nikdo není...
A teď.. jiný blog na blog.cz. Proč ne?
A i kdybych se rozhodla definitivně se na Orange-fox přestěhovat, starý blog si nesmažu. 
"Možná je to všechno úlet, a já se jednoho krásného dne probudím.."
Ajk, a nebo taky ne. 
Možná by vás zajímalo.. jak to bude s Ametystou. Mno.. vypadá to bledě. Buď bude mít svůj vlastní blog, bude jen na mém DA anebo.. anebo se vrátím, že?
Bože, proč to pořád říkám, to je tak převatné? ^-^
A  pak.. jestli se dostanu na Gympl, stejně na blog nebudu mít čas, tak co řešit? Jak dlouho mi asi Orange-fox vydrží? Bůhví..
K obrázku: Námořnický něcojako chibík. Možná se objeví v desingu.. možná budou prasata létat, že?
*Přemýšlím nad novým desingem. A téma? Námořnictví! 
*Docela se mi líbí názvy rubrik. (A vám?)
*Perlička: Tenhle blog byl založen už v červnu. Opustila jsem ho, a..
*Hodlám napsat článek na T.T.
*Plánuju maskota tohoto blogu.
PS: Miluju Futuramu! ♥
PPS: Ace of Base 4Ever!♥♥
PPPS: Miluju..ale to je tajné! ♥♥♥

Kdo jsem?

11. září 2010 v 20:08 | Linda Teatime |  Bloguje

Mé pravé jméno jsem psát nebudu, ale mým pseudonymem je Linda Teatime. Jméno jsem si ponechala z reálného života a to "Teatime" je tam hned ze dvou důvodů. Mám totiž ráda čaj, a taky jistého Jonatána Časnačaje (v originále právě Teatime) fiktivního hrdinu z mé oblíbené knížky.
Mezi mé koníčky patří mimo jiné psaní, čtení a občas i kreslení. Samozřejmě taky ráda trávím čas se svými blízkými. V dospělosti bych byla ráda spisovatelkou, novinářkou nebo něčím podobným. Co se povahy týče, jsem spíše optimista a extrovert, ale mám sklony k hysterii. A taky jsem náladová, ale to asi většina lidí v mém věku, který zatím činí dvanáct let. Chodím do sekundy, což odpovídá sedmé třídě na základní škole.
Můj blog je starý už téměř dva roky, ale přesto ho mám pořád ráda. Nedávno mě vrátili zpět do AK a taky jsem hrdou členkou Literárního klubu.
Seznam mých oblíbených blogů naleznete zde: http://orange-fox.blog.cz/1202/planovaci-diar.
Ráda na blogu poznávám nové lidi a jsem vám vděčná za každý komentář!
LINDA TEATIME: