*Co znamená S.S. v kalendáři?

22. září 2010 v 14:42 | *Ona |  Píše

žirafa
Budík neúprosně začal zvonit. Kája vstala zastavila ho a šla se podívat k oknu. Venku poletovaly vločky, a na ulici ležel bílý poprašek, sníh. "Sníh, sníh je tu!" výskala Kája.
Kája, přestože už chodila do osmé třídy, sníh nadevše milovala. Ve spěchu se ještě mrkla do kalendáře. Hm.. "28.9. S.S. Co to asi znamená?
Chvilku přecházela po pokoji, a pak vzhlédla k hodinám, co vysely nad stolem. Pět hodin... musí vyvenčit Boba, a pak jít do školy. Do té zatracené školy. Vůbec se ji tam nechtělo. "Bobe? Boo-bee!" malý chundelatý pejsek nebyl k nalezení. Nebyl v boudě, v chodbičce ani na gauči. Nebyl ani v ložnici, kde spokojeně podřimovali táta s mámou.
"To je divné.. v tuhle dobu už se vždy chystávali do práce.." pomyslela si Kája.
"Kde by jen mohl ten Bob být?"
Pomyslela si Kája. Pak vrhla pohled na hromadu čerstvě vypraných ponožek. "Bobe, ty uličníku!" Bob byl zavrtaný někde vespodu a okusoval zrovna Kájinu oblíbenou ponožku. Kája si povzdechla a ponožku rázným pohybem ruky hodila směrem ke koši. Minula. Bob se rozběhl k ponožce a začal ji tahat po celém pokoji. 
"Bobe, dej to sem, šup!" Prosila Kája. Ale už bylo pozdě. Bob ponožku rozkousal,tak, že z ní zbyly jen cáry hadrů. "Tak pojď, rošťáku!" řekla teď už o něco přátelštějším tónem Kája, a pohladila Boba po hlavě. Co si vzít na sebe.. Kája se rozhodla pro triko s potiskem motýla. Bylo to její oblíbené triko, celé černé, s bílými korálky.
"Tak jdeme Bobe!" zavelela Kája a mírně Boba postrčila ven ze dveří.
Ach bože, venku je tak krásně a já budu trčet ve škole?" v tu chvíli napadl Káju ďábelský plán. "Já tam nepůjdu!" Začala si spokojeně hvízdat a zamířila s Bobem do parku.
Když procházeli bránou, měla takový divný pocit v břiše. Jako kdyby ji tam mrazilo. A pak pořád nemohla z hlavy dostat větu "28.9. S.S."
Kája měla spoustu nápadů, jak dne využít. Bude se válet ve sněhu. Nebo půjde ke své stromové skrýši.. ach. "Víš co, Bobe? Já tě tu teď uvážu, za chvíli jsem zpátky, Jo?" řekla Kája a utáhla smyčku na vodítku, které přivázala kolem lampy, a hupsla do sněhu. Ležela na zádech a dělala andělíčky. "Ach.." pomyslela si. "To je krása!" ovšem jako malá hlodavá potvora ji v mozku pořád něco opakovalo: "Jsi záškolák. Přijde na to máma.. co tomu asi řekne?" Kája se snažila ty myšlenky zaplašit, ale nešlo to. Zvedla se, oprášila si sníh z bundy a odvázala Boba. "Takhle to dál nejde. Přece jenom do té školy půjdu." Pomyslela si Kája a vyrazila k východu z parku.
"Panebože, už je osm!" Kája letěla k bráně, ale najednou uviděla svojí důvěrně známou osobu. Vyrazilo ji to dech. Ta osoba byla paní učitelka Dvořáková! Rychle se schovala i s Bobem za keř. "Co tu dělá? Možná je nemocná a chybí. Anebo se i ona opozdila. Kdyby mě tu takhle viděla.. nechci ani domyslet, co by se stalo.
Kája zavřela oči. Ani se nepohnula. "Karolíno? Karolíno Sládková? Smím se zeptat před kým se tu schováváte?" Kája se začervenala. "Já.. já, omlouvám se. Já.. musím spěchat do školy!" vykoktala ze sebe něco Kája a dala se na odchod. "Do školy?" zopakovala udiveně paní Dvořáková. "Do školy? Dneska?" Káje spadla brada. "No, jistě, že dneska." Řekla teď už o něco odvážněji Kája. "Slečno Sládková, dneska je, ale státní svátek. Co si myslíte, že znamenají ty dvě eska v kalendáři?"
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 E L - D Ý E L - D Ý | Web | 22. září 2010 v 17:32 | Reagovat

No tedy, já bych na to, že je volno, určitě nikdy nezapomněla. :D
Pěkný příběh. :)

2 Jája Jája | E-mail | Web | 22. září 2010 v 21:33 | Reagovat

:-D, je to pěkné:-)

[1]: To já sice taky ne, ale pořád je to pěkný příběh:-)

A musím říct, že tohle mě trochu vzalo. Vždycky, když vidím nějaký příběh, který píše autor blogu, okamžitě zavírám, protože stejně nevím, co tomu předcházelo a jestli jsem na blogu náhodně, asi se ani nedozvím, co bude potom. Ale tohohle jsem se fakt chytla

3 Wolfie(ex Seccret) Wolfie(ex Seccret) | 29. září 2010 v 13:44 | Reagovat

Na článek jsem se sice nezmohla ale ta žirafka je krásná fakticky takovááá.......ťuťuňuňu :D ty její oči :)Ten článek si snad jendou přečtu ;)

4 Wolfie Wolfie | 30. září 2010 v 8:59 | Reagovat

Huráááá přečteno a je to dobrý ;)

5 An!tta An!tta | Web | 29. prosince 2010 v 21:07 | Reagovat

Pěkné, ale dost nereálné. Kdo by se proboha nedozvěděl předem o ´volnu ve škole? :-D Možná nějaký hodně retardovaný ignorant...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama