Prosinec 2010

*Foxer 0.1

28. prosince 2010 v 14:00 | *Ona |  Kreslí
Bylo nebylo, asi před dvěma měsíci jsem dostala chuť nakreslit něco jako Super rat. S lepší grafikou, textem, příběhem, s dvojnásobným počtem okýnek... a tak se zrodil Foxer. Graficky lepší než S.R. to určitě je, jen složité na pochopení, páč tady místo slov má být vtipný děj. Upozorňuji: MÁ být vtipný. Neříkám, že je. Komiks ležel ve složce rozpracovaný... a předevčírem jsem se ho rozhodla dokreslit. (4,5 okýnko) K obrázku: Milionkrát obtahované, no... Foxer vypadá pokaždé jinak a ovce...? Jestli to pochopíte, Foxer hodí po ovci kámen, ten se o nic netušící ovci odrazí a zasáhne Foxera... divný. Nejhorší je ten strom ve čtvrtém okýnku. I přes hrozný počet nedostatků je to můj graficky nejlepší komiks. Ještě něco. Všimli jste si těch textů v okýnkách? Tím jsem chtěla zaplnit prostor. To i vyšlo... Nejhorší políčko je určitě první (bez čísla), ta ovce je děsná. A nejlepší? první ( s číslem) to není prázdné a divné. Ale zabralo mi dost dlouho. Ani nevím proč... potom taky shlédněte let kamene (ty rozmazané černé čárky) to je moje specialita!
Takže... shrnutí. Cca. dvě hodiny, GIMP, štětec s přílišnou velikostí a stálé přenastavovaný práh...
Otázky: (dobrovolné, ale prosím odpovězte :D): Je vidět rozdíl mezi okýnky 1-3 a 4-5?
Kde je Foxer nejroztomilejší? Proč si myslíte, že nosí masku? *blbosti* Přečtete to? Líbí se vám to?
A závěrečná hlavní otázka: Všimnete si fatální chyby? Poradím vám, zaměřte se na Foxerovo oblečení.
+Bonus: Kde se poprvé setkáváte s Foxerem? (článek)
Tady to je: A zvětšené: TADY
FOXer
Já vím, píšu blbosti. Nemůžu si pomoct. Těším se na silvestra!
Vaše předčasně přiopilá
*Ona

*Broken

25. prosince 2010 v 18:09 | *Ona |  Žije
thanks

Stalo se to v úterý poslední hodinu. Měli jsme zrovna tělocvik a byli jsme bruslit. Nejdříve bylo všechno v pořádku, povídala jsem si s kamarádkami, závodily jsme…najednou jsem začala padat, rychle si pod sebe dala ruku- a křuplo mi v ní. Kamarádka která s podobným úrazem má zkušenosti mi doporučila, ať držím ruku kolmo. Nejdříve to bylo (celkem) v pořádku, ale potom se ruka rozbolela víc a já zavolala mámě. A jely jsme na Bulovku.
Na Bulovce nám řekli, že jde o tzv. "zlomeninu vrbového proutku" je to naštípnutá kost v oblasti zápěstí. Bohužel je to pravačka. Psát celkem můžu, ale s kreslením je to horší. A mám sádru na pět týdnů. Ach jo.
K vánocům- ve třídě byla skvělá oslava. Spoustu spolužáků si přineslo cukroví (a chipsy…).
Taky jsme se koukali na film. "Vánoční koleda" od Charlese Dickense. Na animovaný film to mělo poměrně hororovou atmosféru. Ale bylo to super.
Vánoce doma- Sešli jsme se celá rodina ( Z matčiny strany) měla jsem tam své tři sestřenice, prarodiče, tety, strýčky…ke Štědrovečerní večeři si místo kapra dám radši pangase. Se sádrou by se mi asi taky špatně preparovaly kosti. Večeře tedy byla skvělá. Škoda, že Vánoce nejsou častěji. Co jsem dostala? Nový mobil (dotekový, samsung la fleur…) spoustu knížek oblečení a předplatné. Až na tu zlomenou ruku to byly skvělé Vánoce.
A ještě něco. Dárek k Vánocům na který by se nemělo zapomenout. Děkuji moc…
Prémiové členství na DA! Konečně jsem *Lynxlynxanda! Chtěla jsem ji nakreslit obrázek. A tady je. Není to nic moc, ale doufám, že se bude líbit.
*Ona

*Skořice, jehličí, dárky a cukroví

20. prosince 2010 v 6:30 | *Ona |  Žije
Megg
Sakra, sakra a ještě jednou sakra! Zrovna když si člověk dá předsevzetí, že bude psát častěji, zatrhnou mu počítač! Jediné štěstí je, že trest na víkend ještě neplatí. Tudíž jsem byla donucena (i když sama sebou) napsat článek. Blíží se Vánoce. Mají takovou zajímavou atmosféru. Možná někdy až příliš. Když se řekne "Vánoce" představím si skořici, vůni jehličí, cukroví... a taky trošku sobecky dárky, koledy, a vánoční prázdniny. Ve škole se naštěstí už učit nebudeme.
Další potěšující zprávou je, že jsem si konečně založila anketu! To čínsky je "Jo, samozřejmě"...
Snažím se kreslit podlé té knížky. Chystám se (a to už hodně dlouho) udělat obrázek s pozadím. Zatím tu mám obrázků s pozadím *počítá* ani jeden.
A na závěr tradičně k obrázku.
Děs běs. Scan to pěkně pokazil. Byl to můj první pokus podle té knížky. OK, tak.. obří hlava. To je děsný! Hrozný barvy. Za to napůl může scan... Divný lineart. Kroužek u pravé ruky (tam někde má být loket) Divný vlasy. Kácí se.Hrozný dlaně (a na nich rukavice) asimetrické oči, špatná barva kůže.atd. atd...Naopak se mi líbí: Oblečení není jen tvar+ barva. Pokusila jsem se i o detaily.Trošičku i stínování trička. Ale jenom málo. Ruce jsou anatomicky celkem dobře. Converse...
Ještě nedávno bych to takhle špatně nehodnotila. Ale teď.. Meg patří k mým horším obrázkům.
PS: s mojí spolužačkou vytváříme komix. Jestli se chcete podívat tak, ale.. vstup na vlastní nebezpečí. Berte ohledy na to, že jsme to kreslily převážně o hodině. Neřešte: Anatomii, to, že je Paula pokaždé jiná, pana Smeťáka, blbosti, divný příběh.. tak. Jste připraveni? Dobře tak... tady!

*Gummy bears

16. prosince 2010 v 15:48 | *Ona |  Čmuchá
foxie

Dneska měla narozeniny moje nejlepší kamarádka. To se musí nějak oslavit. Takže, recept, jak pomocí tužky, gumídků a papíru udělat skvělé narozeninové přání. Samozřejmě naaranžujte také nějaký ten dárek!
S pomocí gumídků vytvořte nápis "Happy" pokud vám zbudou gumídci dotvořte nápis "B-day" v mém případě už, ale gumídci nezbyli. Proto jsem pověřila ubohou náhodou vedle postávající spolužačku, aby na kus papíru napsala požadované "b-day" a věřte nebo ne, napodruhé se ji to povedlo!
Poté jsem do lavice vložila dárek. Po mé otázce: "Má ještě někdo pro Lucku dárek?" všichni zdvořile tvrdili, že ho zítra přinesou. Jen jestli...! Lucčiny narozeniny tedy vyšly podle (mého) plánu. Nejinak je to s odpoledními aktivitami. Miluji vánoční párty! Byla tam žranice.. pořádná. Hráli jsme "židličky" a dopadlo to tak, že všichni se polomrtví váleli po zemi. Je to prostě agresivní hra! 
K ilustraci. Snažila jsem se Fox nakreslit v podobném stylu jako Dana. Dan se, ale dle mého názoru povedl více. Nekoukejte se na: Anatomii, ruce. Spíše se zaměřte na.. obličej stínování vlasů. Nesnáším její ruce! >_<
A teď ještě k blížícím se svátkům Vánočním. Přála jsem si nový mobil a (asi) se mi to vyplní. Přála jsem si toho víc. Ovšem většina přání je tak neuvěřitelně sobecká, že je sem asi nebudu psát. O hudebce zpíváme čím dál horší.. písničky? (pokud se tomu tak dá říkat) "Je prosinec.. a vrabec prosí, mějte klid v duši...a listonoši nosí klapky, na promrzlé uši..." To se, s prominutím NEDÁ POSLOUCHAT! Začala jsem se u toho dávit smíchy, a málem jsem dostala poznámku...
Tak asi tak. 
*Ona

*Do modra

9. prosince 2010 v 16:18 | *Ona |  Kreslí

daniel

Tak zase *skoro* po týdnu? No.
Proběhlo tu několik malých změn. No- spíše jedna velká, změna designu. Předchozí design se mi barevně nelíbil, navíc jsem chtěla pořádnou změnu. A to i v menu. Sice to dole moc nesedí, ale co. Grafička ze mě nikdy nebude.. netopýr je velice jednoduchá kresba kterou si skoro neustále čmárám sobě (nebo někomu jinému) do sešitu. Ty barevné kýčovité flíčky, to je efekt "odlesk fotoaparátu".
A teď k věci, nebo spíše k obrázku. Jsem s ním docela spokojená, kreslila jsem ho podle knížky jak se kreslí manga. Anatomie sice pořád nesedí, a trochu (hodně) se kácí, ale mě se líbí. Chtělo to taky nějaký obrázek opačného pohlaví. Hlavně proto, že v příběhu asi nebudou vystupovat jen ženy, ne? Dan má zajímavou historii. Poprvé jsem ho nakreslila naprosto hrozně, vypadal jako pětiletý capart, viz. zde. Měl vypadat na šestnáct. Kolik let by jste mu asi tipovali?
Mhm. Ale vlasy se mi líbily. A tak, jednoho krásného dne, jsem všechno kromě vlasů smazala.. Tím pádem se tam hlava dokreslovala hrozně složitě, ale nakonec to tak hrozné není. I když,hrozně mě rozčiluje ten kostrbatý obrys. Podle knihy jsem udělala oblečení. Ta mikina se mi docela líbí, i když by jste asi nepoznali, že ty věci po stranách jsou kapsy. Taky jsem přemýšlela, jakou barvou má být to tričko. Nakonec mi šedá přišla dostatečně nenápadná, jiná barva by kazila hlavní motiv- mikinu. Naopak kalhoty se mi šíleně nepovedli. Jsou opravdu dost divné. *Fňuk*. Taky se mi nelíbí "useknutá" ruka a stínování. No jo. Proč "do modra"? Můžete hádat. Tyrkysové oči, modrá mikina, modro-šedé tričko, modré jeansy.. 
A kdo je to? Foxerettin spolužák. Hvězdička na mikině, kterou se pyšní i další moje OC- Meg (vám ještě neznámá) Znamená, že je členem skate-boardového klubu. To je vše, dnes jen velmi krátce a já si du užívat... sněhu?

*Ona

*Mínus dvě.

3. prosince 2010 v 19:34 | *Ona |  Žije
Tento týden byl nezvyklý převratný složitý, divný..
říkejte si tomu jak chcete. Faktem je, že se prakticky za tak krátký časový úsek nemohlo stihnout tolik *převratných* věcí. Prvním faktem je změna počasí. Sníh postihl asi každého z nás. Na jednu stranu je skvělé plácat se v tom bílem poprašku, házet na sebe zledovatělé sněhové koule a klouzat se po náledí. Bohužel, brodení se v nechutné kašovité břečce povalujících se kolem silnic, objíždět a čakat na MHD.. to už tak pozitivní není. Nu což. Sníh je přeci přirozený. Výhodou je taky, že se kvůli sněhu spoustu dětí nedostane do školy,a když je nás málo.. prakticky se neučíme. Podstatná výhoda.
Další věc jsou otevřené dvěře. Tedy spíše dny otevřených dveří, na gymplech. Z páté třídy se pokusím dostat do primy, a to se neobejde bez předběžných *únavných* návštěv středních škol. Do první školy jsme šli ve středu s kamarádkou. Odpoledne jsme byly u mě doma a pracovali na prezentaci. Měly jsme se sejít s mámou v autobuse. Výsledek? Omrzliny, dlouhé, ukrutně flouhé čekání na autobus uvízlý ve sněhu. Super. Když jsme šly od zastávky ke škole, už docela silně sněžilo. Jen stěží jsme se dohrabaly až ke vchodovým dveřím. Tam už nás čekalo *teplo* ale hlavně, roztomilá vánoční výzdoba. Nebo obráceně? Mhm. Nicméně schůzka běžela už čtvrt hodiny. Když jsme se tam konečně dostaly, a procpaly se k židlím, zijstily jsme, jak složité to je. Tedy, zkoušky jsou samozřejmě taky složité, ale teď myslím ten zmatek kolem nich. Nakonec nás to tam už přestalo bavit a odešly jsme. Škola je: Obdélníková, nepřehledná, zajímavá.. mhm.
Na druhou školu jsme jely s babičkou. Teď ve zkratce: Schůzka byla v tělocvičně, na interaktivní tabuli běželo nějaké animované logo. Mluvilo se tam o bodování scio testů a.. a a a a a. Špitálská (název školy) se mi líbila podstatně více. Ve třídách měli zajímavé pokusy (babička tam pár lidí znala) taky tam prý měli nějakou básnickou besedou, ale ouha. Na Ústavní berou dvojnásobek dětí co tady. M-hm.
Pořád jste nepochopili, proč se článek jmenuje tak divně? Hádejte: Známka? To bych sem nesala. Útržek z příkladu? Blábol. Dioptrie? M-hm. Takže mám brýle. Dneska jsme si je s mámou byly vybrat v Letňanech. Máma se mi snažila vnutit nějaké kulaté,a le moje hranaté to vyhrály! *Yahoo!* Ehm. Jsou tmavě fialové (né celé) a špatné nejsou. Ne. Vůbec. Je to něco úplně jiného koukat se skrz brýle. Úplně. O svém nadšení *i temné stránce* se tu rozepisovat nebudu. Ne.
Je to první prosincový článek? Mh-m je. Až třetího. Počet článků za minulý měsíc? Čtyři. Katastrofa. No nic. Pomalu končím. S přáním hezkého víkendu

*Ona