*Národní technické muzeum

26. února 2011 v 17:09 | *Ona |  Čmuchá
Nedávno bylo otevřeno národní technické muzeum. Po dvou letech rekonstrukce. Byla jsem na něj docela zvědavá, a tak jsem se rozhodla, že se tam vypravím... K muzeu jsme zvolili cestu přes letnou. Míjeli jsme gymnázium nad štolou (kam se hlásí asi tak polovina naší třídy) a jiné muzeum (hospodářské? Nevím). Vchod do muzea jsme poznali hned- a to proto, že se k němu táhla fronta až od parkoviště.. Naštěstí jsme se dostali na řadu relativně rychle. Hned jsme se nedočkavě vydali k první expozici- fotografické výstavě. Stěny byly černé, a všude kolem spoustu vitrín s fotoaparáty (i když bych o některých přístrojích rozhodně neřekla, že vypadá jako foťák), staré fotky, a vysvětlivky, kde psali o různých technikách. Nejvíce mě zaujala část, kde byl starý fotoaparát namířen na nějakou sochu, a mohla jsi si volit světlo. Dole byl naaranžované "ateliér". Vyšli jsme zpět do hlavní části, a vydali se do dveří s nápisem "výstava" (heh). Bylo tam všechno možné, od obleku pro pilota až po starou televizi (táta mi zdůrazňoval, že ji měl na chalupě). Opět mě nejvíce zaujal "koutek" kde byla taková točící plocha, černá díra a ježek v kleci. Hned jak jsme vyšli napadlo mě "doprava směrem k expozici doprava". A to tedy byla expozice, s velkým E. Zabírala tři (nebo čtyři) patra. Mezi nimi, ale nebyly střechy. V nultém patře měli stará auta, hasičská auta a vlaky. Některé kousky byli opravdu zajímavé, třeba prezidentova limuzína (spz: 0007) :D Nebo vlak Františka Josefa I. (Možno nahlédnout i dovnitř). První patro potom bylo věnováno motorkám. Ty první připomínali spíše kola, než motorky, ale bylo to hezké. Ve druhém patře jsme měli možnost shlédnout letadla (+ balón a vrtulník jako bonus) mnoho letadel bylo vážně podivných... mimo jiné ve vitrínách měli vrtule, šrouby...) a v posledním patře pak byli lodě (bohužel pouze modely) a kola. (Takové ty s tím obřím předním kolem, nechápu jak na nich mohli jezdit, ale dobře). Výstava byla opravdu velká, ale ani jsem se nenudila. Pokračovali jsme nahoru do expozice knihtisk (heh, ten nápis, ten byl dobrý!). První jsme museli projít knižním labyrintem. Kromě pár "vytištěných" starých textů tam byl například stroj, který ukázal, jak tisk fungoval, a nebo přístroj, který z obyčejné fotku udělal "news print". U toho jsme se docela pobavili. O patro výš byla astronomie. Všude byla tma, a jen neonová časová osa svítila už z dálky. Všude kolem bylo spousta malých televizorů, vitrín, hodin, kalkulaček a já nevím čeho ještě... všechny hlasy a tikot se slévaly v jedno. V kombinaci ze tmou to tam bylo opravdu zajímavé... v posledním patře byla krásná fontána a vedle cedulka "nepít" :D Na výstavu "Stavebnictví a design" jsem se těšila nejvíc. Měli tam modely domů, vill, Kotvy, národního divadla… výsledky různých soutěží o nejhezčí budovu…interiéry a taky krásný výhled na letnou!
Sečteno podtrženo, muzeum se mi moc líbilo, klidně bych tam šla znovu…
*Ona
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♣Alča♣ ♣Alča♣ | Web | 26. února 2011 v 17:11 | Reagovat

Krásný blog♥♥ :-)

2 Pet Pet | 26. února 2011 v 19:53 | Reagovat

Jé, technické muzeum! Já nevím, mě by asi nezaujalo, já mám ráda jen umělecká muzea, s obrazy. (I když, takové muzeum sladkostí, odkud si každý může přinést co chce, muzeum :la:, muzeum blogu... No... Ještě kdyby něco takového existovalo.) Ta fontázka... "Nepít!" :D Rozesmálo mě to. :D

3 *Ona *Ona | Web | 27. února 2011 v 11:52 | Reagovat

[2]:Já nejdříve myslela, že to bude nuda, ale příjemně mě to překvapilo... No, galerie jsou opravdu dobré, ale takové muzeum sladkostí... nebo :la:...nebo blogu...škoda, že nic takového ještě neexistuje.
PS: Eh, myslím, že po naší návštěvě muzea sladkostí by toho tam mnoho nezbylo :D

4 Pimkie^^ Pimkie^^ | 27. února 2011 v 16:07 | Reagovat

Nad Štolou? Tam jsem dělala přijímačky, a dostala jsem se, jenže ta škola je děsně divná... Taková jako bez života, jenom učitučitučit.
Mě by to v muzeu asi moc nebavilo, nemam ráda takový ty muzea, kde na všecko jenom koukáš :D

5 Laila Laila | Web | 3. března 2011 v 19:14 | Reagovat

škoda že jsem tam nebyla :(
nebo byla?ne,podle tvého pipisu ne..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama