Červenec 2011

*Who am I?

24. července 2011 v 16:39 | *Ona |  Vyje

Ach ano, radujme se, konečně jsem se dokopala k tomu, abych napsala článek. Jo, ale ještě nevím o čem. Možná o smajlíkové odvykačce, kterou jsem se rozhodla podstoupit? Ne. Nechci se tím mučit. Prsty my samy sklouzávají k dvojtečce a déčku. Ale teď vážně. Vážně jsem o něčem chtěla napsat!
Jo, kompletně jsme se přestěhovali. Můj pokoj je oranžovo zelený, jen stěny jsou bílé. Mám tam i svou vysněnou korkovou nástěnku! Takže mám radost. Ještě jsem svůj pokoj neviděla celý, dneska se ještě podívám, jak se jim tam povedl stůl a knihovnička. Jinak jsem samozřejmě na Albeři přečetla celý dvojdíl zeměplochy Erik a Pohyblivé obrázky. Pratchetův humor si buď zamilujete, nebo ho budete nesnášet. Ale myslím, že já Pratchetův intelektuální humor miluji! A ty parodie! (století ovocného netopýra~ 20th century fox) :D Jinak se ještě chystám pustit otce prasátek, protože ten film je... je... *hledá slova* pokud nemáte co dělat, najdětě si ho na internetu ale pšt!
Jinak jsem na Albeři taky pořád kreslila, třeba Foxie, co se mi docela povedla. Ale většinou jsem jen tak čmárala drahou fixou po Á3. :D
Taky jsem byla na Albeři se třemi sestřenicemi (nejstarší pět, potom tři a potom dva...) Jsou to pěkná čísla. Taky jsme docela dost jezdili na kole, třeba jenom do Filipova, sbírali jsme houby, a já chytala ty malé rozkošné žabky, co byly všude kolem v lesích. A taky jsme byli na lodičkách, pádlovala jsem s tetou, objížděli jsme celé jezero, ale byly dost vlny. A moje tříletá sestřenice "Tak jedem!!" :3 A pořád jsme hráli ping-pong. Hlavně obýhačku. "Točený prase" x"D Asi bych sem měla mrsknout nějaký obrázek, tak dobře. Podívám se do složky.
Lol. Nejstarší obrázek co jsem kdy zveřejnila na blogu (na lynxlynxandě). PF 2010 s pralesničkou. To jsem ještě neuměla kreslit. Ale byly tu i hroší obrázky, to mi věřte. Jinak rada číslo jedna v sérii důležitých rad: Vždy když jste v mé blízkosti, mějte po ruce špunty do uší *All for youuuu* :3

*Položky označené hvězdičkou jsou povinné

13. července 2011 v 10:30 | *Ona |  Žije

Dnešní den začal velice nešťastně z jednoho velmi prostého důvodu- vstávání v sedm hodin, jednu minutu a pětačtyřicet sekund. Nomálně vstávám mnohem dřív, ale prázdniny jsou prázdniny a já mám teď poslední dobou takový příjemný zvyk vstávat v deset hodin. S tátou jsem jela do nějaké firmy, a teď tu sedím na oranžovém gauči, počítač na kolenou, a snažím se filtrovat všechny rušivé zvuky z okolí. Poslední dobou jsem si oblíbila dvě věci. První věcí je skicování Jonatána. Třeba je on takovou první vlaštovkou, která mě donutí kreslit podle předlohy :). Chudáček má vždycky modrý vlasy. Většinou ho kreslím propiskou, nic jiného není k mání. No a u tety mi bratranec laskavě přenechal jen pastelku modré barvy. Druhá věc, kterou jsem si v poslední době oblíbila, a nikdy předtím jsem ji nedělala je čtení zeměplochy. V lehce nechutném minulém článku jsem asi psala o tom, jak jsem viděla film otec prasátek, a jak jsem se rozhodla, že prostě chci číst zemělochu za každou cenu. Nakonec jsem se rozhodla pro sympatické dvoudílné vázané balení dvou prvních dílů- Barvy kouzel a Lehkého fantasična. Barvu kouzel už mám přečtenou, a lehké fantasično rozečtené, a hrozně mě to baví. Na internetu je milion fanstránek, se kterými skoro nejde knížce nerozumět, a navíc budu mít cca. rok co číst. (Teď nemyslím jednu knížku ale všechny co dosud vyšly). Protože tu nechci vypisovat seznam mých oblíbených halšek jakož tomu bylo v čláku minulém, přesuneme se nenápadně k jinému tématu. Koneckonců si tu knížku můžete přečíst sami, že? Takže konečně je tu můj (snad) dlouhý článek. Seznam míst, které navštívím přes prádniny.

ALBEŘ:
Když se vrátím od táty (ve čtvrtek) Půjdu se samozřejmě podívat na nový byt, a do neděle nebudu mít co dělat (respektivě budu, ale nepředíhejme!). Budu si přednastavovat články (možnááá) a hlavně do mého ubohého mobilu cpát co nejvíc hudby :3 A dál moc představu o tom co budu dělat nemám. A v neděli odjíždím na týden na Albeř (jižní čechy) jezdím tam rok co rok, je to vlastně rekreace UK a jejich příbuzných/známých. V kempu je velmi sympatické prostředí, tak jako že se všichni zdraví a znají a tak. Moje kamarádka tam letos nebude, ale znám tam hodně jiných dětí. Jsou kolem lesíčky, a jezero Osika, biliony cyklotras, kostel ve kterém vždy moje kamarádka hrála na "čelo" chjo. No, prostě volný program. A ještě orientační běh, tam běhám vždycky ráda... Jedu tam s babičkou dědou, a nevlastními tetami, a sestřenicemi. A potom přichází...

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR:
Kde se budeme týden starat o zvířata. Já mám vyhlídnuté potkany, nebo možná i morčata. Je tam senzační parta, dobré jídlo, sranda, počítače (xD) no jo, s kamarádem jsme tam pařili stílečku. Jinak mám jednu dobrou historku:
KTERAK JSME KOUPALI MRCHU FREDKU:
Takže, jak název napovídá, dostali jsme za úkol koupat fredku. Koupali jsme, ji, ale byla dost divoká. No a my ji drželi v ručníku, ale vyklouzla nám, celá chudnka mokrá, a proběhla všechny kouty s pavučinami aby se osušila, a ty se ji samozřejmě nalepily na mokrou srst, takže jsme mohli koupat znova xD

ŘECKOOO!
A potom už dlouho očekávaný tábor v Řecku s kořským koníkem. ^_˘. Je to něco jako tábror, kde se pravidelně koupeme v moři, děláme nesmysly, kreslíme si, plaveme v bazénu, požíváme dobré jídlo... no, minule jsem moc štěstí na lidi neměla, ale letos snad budu. Řecko nepotřebuje dloouhý popis, protože vám o něm napíšu až se vrátím. A další článek čekejte prvního záááří. Já to vážně nechápu, prvního září! Doufám, že mi nezapomenete pogratulovat, mám totiž svátek! (Mám já to ale hezký dáreček k svátku, že? Začátek školy... T_T) Ale zase se těším na Karkar a tak... No, tohle dlouhý článek není, ale co. Jdu asi pařit hry, nebo dočítat zeměplochu.

Astala vista, baby!


*Jonatán Časnačaj

9. července 2011 v 11:33 | *Ona |  Vyje


Před vysvědčením jsme se celá třída koukali na otce prasátek od Terryho Pracheta. Děj vám tu popisovat nebudu, najdete ho všude na internetu. Samotný film byl úžasný, taky že jsem si k vysvědčení přála knížku od Terryho Pracheta, kterou mám rozečtenou, a je prostě úžasná. Úžasná zeměplocha :3. Ale zpátky k otci prasátek. V celém filmu je snad jediná postava, která je záporná se vším všudy. Pan Časnačaj. (Opovažte se to vyslovit čas-na-čaj, nebo by jste taky mohli ztratit hlavu, vyslovuje se to ča-snač-aj!) Je to neuvěřitelně sympatický Ankh-Morporkský vrah z cechu vrahů. Je mu něco kolem dvaceti tří let, má vlnité blonďaté vlasy, jedno oko skleněné, druhé má zorničku jako špendlíkovou hlavičku. Má skvělé hlášky, a narozdíl od ostatních vrahů, kteří zabíjejí bez emocí, rychle a chladně, si on doslova libuje v pomalých brutálních vraždách. (Ach, proč se vždycky vrahové tváří tak roztomile a nevině?) Ve volném čase přemýšlí jak zabít Smrtě. Má perfekní hlášky typu: Stráž zoubkové víly (dále jen stráž): Kdo jste? Časnačaj: Jsem ten muž z tvých nočních můr. Straž: Vy jste to obří želé? (Já nevím co řekl, tak jsem to prostě nahradila větou vy jste obří želé?) Časnačaj: Ne, já jsem ten, kdo se náhle vynoří zpoza rohu a udělá z tebe mrtvolu! Stráž: Ale o tom se mi nezdá... :3 Hádejte jak to dopadlo. Celý večer jsem si Jonatána skicovala, hlavně tuhle hlášku, ale na tomhle počítači nefunguje bluetooth. Takže někdy jindy. Ale zkoukněte tohle. To je prostě úžasný: http://www.youtube.com/watch?v=pZO_GWNryJw Ha. No jo, odpusťte mi chvilkovou slabost. Nikdo vás nenutí to číst. (Ale možná vás k tomu donutí Jonatán, co já vím?) Taky proto jsem založila pro podobné hlody speciální rubriku. Ta je jen pro otrlé, pro silné nátury. A ten obrázek snad někdy bude. Jinak na DeviantArtu je spoustu Časnačajových fanartů, ale nejlepší je tenhle: http://foxeretta.deviantart.com/#/d1yhe1o Myslím, že ho autorka dokonale vystihla. Takže pozor :3!


EDIT 14/7: Obrázek přidán :D

*Prázdninový

2. července 2011 v 13:52 | *Ona |  Čmuchá


Teď člověk neví co si má myslet. Má se těšit z toho, že začaly dlouho, dlouho očekávané prázdniny, nebo má dnem i nocí brečet, že svoje spolužáky možná už nikdy neuvidí? Odsuďte mě, ale já se přikláním k první možnosti. Možná proto, že jsem v duši stále ta stará optimistka, možná proto, že můj mozek to chápe jen jako další prázdniny. Ne jako ty "poslední".
Od našeho třídního (bývalého třídního? Ne, to prostě nepochopím.) jsme dostávali certifikát, že nám oficiálně končí dětství. Tomu se říká smysl pro humor. Deváťáci šli po schodech v zástupu a my jsme s kamarádkou (Bývalou kamarádkou?!) pokřikovali po těch, co nešli se spolužákem opačného pohlaví, že jsou to teplouši. :D Jsme (Byly jsme?!) nenapravitelné. Bohužel to přes tu všechnu směsici zvuků nebylo vůbec slyšet. Se všemi jsem se rozloučila, s Ondrou dokonce šťouchací válkou. Plánuju že bych v září do školy zašla, jednak proto, že mi škola jednak dluží peníze a jednak mi dluží certifikát, ale jinak je to samozřejmě čistě srdeční záležitost. Zajímalo by mě, kdy mi konečně dojde, že nic nebude jako dřív. (Až mi to dojde tak napíšu, sledujte journal v menu!)
Jinak jsem čím dál tím víc na nervy ze stěhování. Teď jsem sice na prázdninách, ale stejně je to horor. Jedna pohroma za druhou. Chudák máma bude muset napravovat škody způsobené stěhováním od přízemí až do páteho patra :( A můj pokoj je výrazně menší. Sice je ten byt jinak větší, ale... naštěstí to zatím vypadá docela dobře.
Dostala jsem hroznou chuť mrknout se na lynxlynxandu. Četla jsem si všech 48 článků, které jsem za leden stihl napsat (WTF? Teď jich napíšu tak desetkrát méně!) a musím říct, že jsem se musela smát. Jen se klidně taky podívejte. Ale to úplně nejabsurdnější je, že za chvíli se budu smát třeba i tomuhle článku. No, dost přemýšlení o absurditách.
Jinak stav naprosté deprese zmizel spolu s prvním prázdninovým dnem, jak se taky dalo čekat, že?
Mám ještě takové malé dilema. Mám přednastavit alespoň nějaké články? Vím, že je to divné, ale když budu tři týdny pryč...? Právě po prázdninách totiž skončila lynxlynxanda. A já nechci aby tenhle blog skončil... A už vůbec ne kvůli návštěvnosti, jak tomu bylo minule, i když jsem vymýšlela tisíc jiných důvodů... Musíte mi holt odpustit, že ze sebe nebudu chrlit články jako sopka ;)
PS: Neví někdo jak se na blog vkláda hudba z youtube? Ale ne jako video, ale taková ta lišta? Děkuji moc za odpověď ;)
PPS: Hlasujte (ale ne pro Onu v úžasném SOMB) ale v mé anketce. :D :D Jedna možnost je tam speciálně pro mě a Karkar, hádejte která :3 No jo, ACE OF BASE 4EVER!