Leden 2012

*Because of his eye!

29. ledna 2012 v 10:58 | *Ona |  Čmuchá


Píšu trošičku s křížkem po funuse, co? No, vždyť je to fuk. Hlavně že se snažím o kvalitní články... Ironie jak prase. Zkusila jsem prográmek co mi za pár minut udělá z videa animace, protože mi to přišlo, cool, a sem se to prostě hodí. A samozřejmě je to vysoce originální. Neodvažujte se o tom pochybovat. Pomalu se blíží moje první vysvědčení na střední škole, které dopadlo přes všechna varování poměrně dobře (dvě nebo jedna dvojka) Jedna ze zemáku, který je opravdu příšerný, a prostě se do hodnocení nedá počítat, a pak z matiky, kde mi pořád unikaly důležité jedničky o jeden bod. Když se mi to stalo takhle už třikrát, říkala jsem si, jestli celý život není jen nějaký trapný sitcom s opravdu ubohou zápletkou, a lidi, ono to tak docela vypadá. Podařilo se mi smazat si Minecraft a byla jsem zabanovaná na serveru, kde jsem hrála sotva pět minut, tak jsem si řekla, že je to asi znamení osudu a rozhodla jsem se, že minecraft přestanu hrát. To je dobrá zpráva jednak pro moje rodiče, ale hlavně pro Vás, protože budu teď psát častěji. Tedy doufám samozřejmě. Poslední dobou zišťuji, že jsem čím dál tím větší knihomol, proto jsem se rozhodla založit rubriku "*Čte". Zatím s tím moc daleko nejsem, ale napadlo mě něco velkolepého... Věnujte zvýšenou pozornost slovům "napadlo" a "velkolepého" Aneb kupte si tlusté úvozovky od Horsta Fuxe. No jistě. (Soukromý humor dělá z lidí blbce. Bůh mu žehnej!)

"Komu se to nelíbí má vážně smůlu protože jsem se s tím dělala skoro čtvrt hodiny!"
- Zneuznaný umělec

Che che che. To bychom měli takové motto na začátek, a teď bych vám ráda ukázala, jak si "Lindino Kulturní Okénko" budu představovat. Mimochodem se to úplně vymyká pravidlům psaní velkých a malých písmen pozn. red.
KNIHY: Nejdříve bych vám ráda něco řekla o vážně zajímavé knížce co teď čtu (respektivě co jsem teď dočetla). Jmenuje se Smrtelné stroje, je to něco ve stylu steampunku a velmi mě zaujala. Tak například tím, že Londýn byl v této knize přestavěn na mobilní město a teď pronásleduje malá městečka a rozkládá je na součástky. A dalším plus je, že jsou tam cechy. ;) Je to vážně moc dobrodružná a zajímavá kniha, a Philip Reeve jich má ještě spoustu, tak se po nich v knihovně poohlédnu.
FILMY/PŘEDSTAVENÍ: V této rubrice jsem se rozhodla napsat o dvou věcech. První věcí je, že jsme s mámou byly na představení Stráže! Stráže! V divadle Radar. Moje máma ho viděla ještě předtím, než jsem začala číst Zeměplochu, a když mi o něm řekla, hrozně jsem si přála toto představení vidět. Radar není žádné velké divadlo, ale měli to velmi hezky zpracované a Pratchettův vtip se jim povedlo zachovat. Hodně se mi líbilo originální zpracování draka. (Kdo čte Zeměplochu, ví o čem mluvím...) Dvě scénky mě hodně překvapili roztomilým zpracováním. První: Hlídka stála na střeše budovy a na draka se koukala zezhora, takže byl maličký, a lidi dole byli jaké si posunovací loutky. "Ať žije král!" "ať žije drak!" :D Druhá: Vetinari byl ve vězení, a místo krys ho obsluhovali pavouci, které měli herci navlečené na rukou. A další plus: Vetinari byl vážně úžasný. A Karotka taky, hlavně měl pořád suspenzor nandaný na kalhotách. :D
Druhou věcí je film, konkrétně Die Welle (Kašlu na německý pravopis) Neboli česky vlna. Byl to vážně zajímav film o tom, že jeden učitel na německé škole chtěl vyzkoušet, jestli by ještě fungovala autokracie (samovláda/diktatura) Tak si na projektovém týdnu založil skupinu Die Welle. Začalo to tím, že si všichni oblékali bílé košile, ale postupně to gradovalo a gradovalo (LoL, není děsně kůl používat cizí škola? Vím, že je!) až si náš učitel uvědomil, jak daleko to došlo, a tak všechny zavolal do auly, a chvíli vykládal něco o vládě a o tom, jak ji chtějí svrhnout, a když jeden kluk řekl, že to došlo moc daleko, tak se ptal die welle co udělají se zrádcem. Najednou změnil tón hlasu, a vysvětlil jak daleko to došlo, a že to chtěl vyzkouzšet. Řekl také že Die Welle rozpouští. Všichni to pochopili, ale jeden kluk, pro kterého byla vlna vším, a který jinak neměl žádné kamarády ani komunitu vytáhl pistoli, postřelil jednoho člena skupiny a pak spáchal sebevraždu a učitele odvedla policie. Pokud stojíte o lepší převyprávění, najdete si ho na ČSFD, protože se nijak zvlášť nesnažím vám to osvětlit. Tak bych ukončila i toto kulturní okénko a s přáním hezkého dne se s vámi loučím i já. Jo, a komentáře by mě potěšily.

*Database error

27. ledna 2012 v 20:18 | *Linda Teatime |  Bloguje
Chybička se vloudila vážení, ale to se vsákne. Připravuji nový design a kupu nových článků. Neboli jak říká doktor House (A K.) Nikomu nevěřte. Já dodávám: Zvláště ne mě! Takže jestli čekáte něco, velkého, tak jste fakt naivní. Ale ne víc než já, protože já doufám, že to splním. No co. *Trolololololololo*
Mějte se,
Linda Teatime

Rok 2012

1. ledna 2012 v 17:42 | *Ona |  Žije
Už dlouho, ba ještě déle jsem nenapsala, to vím. Už asi polevilo prvotní nadšení z blogu. Ale stejně bych napsala alespoň pár řádků a svou neaktivitu bych "vám" ráda vynahradila.

Vánoce vždycky slavíme u babičky. Má velký dům a vejde se nás tam hodně. K večeři míváme kapra, ale my s mámou si dáváme pangase (Mňam!). Většinou dáváme peníze pod talíře, je to pak sranda. Byla u nás i moje mladší sestřenice, která z jednoho penízku podezřelé měny měla neuvěřitelnou radost. Potom jsem šla se svou sestřenkou nahoru, aby dospělí připravili dárky, a snažila jsem se ji ukázat ježíška. No, pořád ho neviděla, co se dá dělat. Co jsem dostala? Dostala jsem spoustu oblečení, pyžamo, ponožky (zdržte se komentáře!), deku (zelenou a teplou ^^) spoustu encyklopedií, Toničku Bolavou (o tom více dole), "jednoduchou" karetní hru něco k jídlu, spostu čajů a dokonce i s hrnečkem,c o si můžu nabarvit. V neposlední řadě také oliheň s fima, která mi udělala velkou radost. Má teď čestné místo u mě na poličce.

Dále jsme jeli s tátou na vánoční prázdniny. Potom se k nám připojili i teta, strýc, a moji dva bratranci (mladší). Jeli jsme někam do neznáma, jméno po mě nechtějte, ale vím, že blízko byly Teplice. První den jsme se brodili bahnem a seškrabávali s bratrancem ze skal zbytky sněhu, a ty pak po sobě házeli. Byla to legrace :D. Plahočili jsme se k nějaké restauraci, která byla nakonec zavřená, takže jsme div nepadli. No, pak jsme se naštěstí najedli v nějakém motorestu. Večer v penzionu jsme hráli hry a tak, a taky s "hnusákama lepákama" to jsou takové slizké jánevímco mého bratrance.
Další den jsme šli prozměnu na výlet do skal, tentokrát do teplických. Nejdříve jsme jeli vlakem, a pak pěšky. Jenže než jsme dorazili od nádraží do skalního města, museli jsme projít za*r*n*ou louku od krav. :D No nic moc. Ve skalách to ale za to bylo úžasné. Skály měli různé tvary a my jsme je pojmenovávali. (Některé už pojmenované byly). S tetou jsme taky cestou hádaly černé historky. Můj bratranec vymýšlel jiné hádany třeba: "Co to je, je to čtverec a kolem toho jsou kruhy?" LOL. Na náměstíčku ve skalách jsme si dali pauzu, a postavili jsme tam epesního sněhuláka. Teta by mi ho měla poslat přes mail vyfoceného. :D Pak jsem si v restauraci dala gyros s hranolkama (Mňam!) a zpátky jsme ve vlaku hráli takovou hru, kdo napočítá lidi, auta a zvířata. Ten den jsme se večer koukali na Maharal a hráli s tátou s hnusákama lepákama na miss. :D :D. Poslední den jsme vyšli do skalního bludiště, kde jsme se kochali výhledem a naschvál chodili po nevyznačených cestách. Bylo to tam super, ale nejlepší bylo, že tam někdo nechal zapálený oheň a my jsme ho hasili sněhem. To to syčelo! :D
A přes noc ze silvestra na Nový rok jsme spali u tátových známých. Mají dvě holky, tak jsme si hrály nejdříve na schovávanou věcí po bytě, pak na seriál čarodějky (to byla obměna dr. House) a pak i s dospělýma aktivity. To byla sranda, já třeba měla hádat kreslenou aroma lampu a oni mi to nechtěli uznat páč já říkala "aromatická lampa" :(
A nebo Ivoš předváděl milovníka zvířat. OMG. :D O půlnoci jsme šli ven sledovat ohňostroje a vypouštěli jsme lampion. Pak jsme přebíhali přes čtyřproudovku mimo přechod. :D Ale za ty barevný světýlka to stálo! Tak to by bylo vše vážení. Ještě přikládám superrychlý pětiminutový obrázek neboli črt. (črt- copyright by Karkar99)

OMG :D Trochu úchylný, ale co.
*Ona