*Because of his eye!

29. ledna 2012 v 10:58 | *Ona |  Čmuchá


Píšu trošičku s křížkem po funuse, co? No, vždyť je to fuk. Hlavně že se snažím o kvalitní články... Ironie jak prase. Zkusila jsem prográmek co mi za pár minut udělá z videa animace, protože mi to přišlo, cool, a sem se to prostě hodí. A samozřejmě je to vysoce originální. Neodvažujte se o tom pochybovat. Pomalu se blíží moje první vysvědčení na střední škole, které dopadlo přes všechna varování poměrně dobře (dvě nebo jedna dvojka) Jedna ze zemáku, který je opravdu příšerný, a prostě se do hodnocení nedá počítat, a pak z matiky, kde mi pořád unikaly důležité jedničky o jeden bod. Když se mi to stalo takhle už třikrát, říkala jsem si, jestli celý život není jen nějaký trapný sitcom s opravdu ubohou zápletkou, a lidi, ono to tak docela vypadá. Podařilo se mi smazat si Minecraft a byla jsem zabanovaná na serveru, kde jsem hrála sotva pět minut, tak jsem si řekla, že je to asi znamení osudu a rozhodla jsem se, že minecraft přestanu hrát. To je dobrá zpráva jednak pro moje rodiče, ale hlavně pro Vás, protože budu teď psát častěji. Tedy doufám samozřejmě. Poslední dobou zišťuji, že jsem čím dál tím větší knihomol, proto jsem se rozhodla založit rubriku "*Čte". Zatím s tím moc daleko nejsem, ale napadlo mě něco velkolepého... Věnujte zvýšenou pozornost slovům "napadlo" a "velkolepého" Aneb kupte si tlusté úvozovky od Horsta Fuxe. No jistě. (Soukromý humor dělá z lidí blbce. Bůh mu žehnej!)

"Komu se to nelíbí má vážně smůlu protože jsem se s tím dělala skoro čtvrt hodiny!"
- Zneuznaný umělec

Che che che. To bychom měli takové motto na začátek, a teď bych vám ráda ukázala, jak si "Lindino Kulturní Okénko" budu představovat. Mimochodem se to úplně vymyká pravidlům psaní velkých a malých písmen pozn. red.
KNIHY: Nejdříve bych vám ráda něco řekla o vážně zajímavé knížce co teď čtu (respektivě co jsem teď dočetla). Jmenuje se Smrtelné stroje, je to něco ve stylu steampunku a velmi mě zaujala. Tak například tím, že Londýn byl v této knize přestavěn na mobilní město a teď pronásleduje malá městečka a rozkládá je na součástky. A dalším plus je, že jsou tam cechy. ;) Je to vážně moc dobrodružná a zajímavá kniha, a Philip Reeve jich má ještě spoustu, tak se po nich v knihovně poohlédnu.
FILMY/PŘEDSTAVENÍ: V této rubrice jsem se rozhodla napsat o dvou věcech. První věcí je, že jsme s mámou byly na představení Stráže! Stráže! V divadle Radar. Moje máma ho viděla ještě předtím, než jsem začala číst Zeměplochu, a když mi o něm řekla, hrozně jsem si přála toto představení vidět. Radar není žádné velké divadlo, ale měli to velmi hezky zpracované a Pratchettův vtip se jim povedlo zachovat. Hodně se mi líbilo originální zpracování draka. (Kdo čte Zeměplochu, ví o čem mluvím...) Dvě scénky mě hodně překvapili roztomilým zpracováním. První: Hlídka stála na střeše budovy a na draka se koukala zezhora, takže byl maličký, a lidi dole byli jaké si posunovací loutky. "Ať žije král!" "ať žije drak!" :D Druhá: Vetinari byl ve vězení, a místo krys ho obsluhovali pavouci, které měli herci navlečené na rukou. A další plus: Vetinari byl vážně úžasný. A Karotka taky, hlavně měl pořád suspenzor nandaný na kalhotách. :D
Druhou věcí je film, konkrétně Die Welle (Kašlu na německý pravopis) Neboli česky vlna. Byl to vážně zajímav film o tom, že jeden učitel na německé škole chtěl vyzkoušet, jestli by ještě fungovala autokracie (samovláda/diktatura) Tak si na projektovém týdnu založil skupinu Die Welle. Začalo to tím, že si všichni oblékali bílé košile, ale postupně to gradovalo a gradovalo (LoL, není děsně kůl používat cizí škola? Vím, že je!) až si náš učitel uvědomil, jak daleko to došlo, a tak všechny zavolal do auly, a chvíli vykládal něco o vládě a o tom, jak ji chtějí svrhnout, a když jeden kluk řekl, že to došlo moc daleko, tak se ptal die welle co udělají se zrádcem. Najednou změnil tón hlasu, a vysvětlil jak daleko to došlo, a že to chtěl vyzkouzšet. Řekl také že Die Welle rozpouští. Všichni to pochopili, ale jeden kluk, pro kterého byla vlna vším, a který jinak neměl žádné kamarády ani komunitu vytáhl pistoli, postřelil jednoho člena skupiny a pak spáchal sebevraždu a učitele odvedla policie. Pokud stojíte o lepší převyprávění, najdete si ho na ČSFD, protože se nijak zvlášť nesnažím vám to osvětlit. Tak bych ukončila i toto kulturní okénko a s přáním hezkého dne se s vámi loučím i já. Jo, a komentáře by mě potěšily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 London Eye London Eye | Web | 29. ledna 2012 v 11:03 | Reagovat

Dovolujeme si Vám tímto komentářem pozvat do nové RPG s neokoukaným námětem. Prosím, neberte tento komentář jako reklamu, ale spíše jako nabídku nového dobrodružství.

Nacházíme se v moderním Londýně . Nic není ale na první pohled tak jak se zdá. Poklidný Londýn se stává útočištěm dealerů, mafiánů, ale hlavně démonů. Schyluje se k válce. Už víte na které straně budete stát?

Více na našich stránkách.
Těšíme se na Vás.
Pekelný tým.

2 Foxeretta Foxeretta | Web | 29. ledna 2012 v 11:21 | Reagovat

[1]: Pfff! s robotama se nebavím.

3 Nehorázná. (Tazi) Nehorázná. (Tazi) | Web | 29. ledna 2012 v 15:49 | Reagovat

Hahá! Zeměplocha je prostě veleúžasná, chtěla bych co nejrychleji přečít všechny díly. A pak i jinou Pratchettovu tvorbu :-D To ředstavení muselo být supr, nedokážu si to "hraný" představit, protože přece jenom když člověk čte, má to svoje kouzlo.
Knížka.. nevím, vypadá jakože zajímavě. Kdybych na ní narazila, přelouskám.
Film mi zas tak zajímavej nepříde, ale kdo ví :D
Dál.. Ha! Máš novej dizajn, sem si všimla. :-P

4 Foxeretta Foxeretta | 29. ledna 2012 v 17:31 | Reagovat

[3]: Bylo to vážně zajímavé.
Jinak dík za "všimnutí" designu.

5 AnFaFeCha AnFaFeCha | 3. února 2012 v 10:36 | Reagovat

Ahoj, Foxí, tak se zase (po hodně dlouhé době) ozývám :-D
Já jsem měla na vízu samé jedničky, což mi zlepšilo náladu.
Teď docházím ke koním a jsou to úplně úžasná zvířata, ta jejich elegance, prostě úžasný :-)
Já teďka knížky čtu jen občas, ale ráda si nějakou kvalitní přečtu.
Tak ať se daří, An (z blogu anfafe.blog.cz)

6 pipiterka pipiterka | E-mail | Web | 7. února 2012 v 18:29 | Reagovat

Fakt povedenej vzhled :)

7 Foxeretta Foxeretta | Web | 9. února 2012 v 19:37 | Reagovat

[5]: Děkuji za přání a gratuluji k jedničkám ;)

[6]: Dík

8 Moira Moira | E-mail | Web | 12. února 2012 v 18:40 | Reagovat

Já naživo ještě žádný zeměplošský představení neviděla, tak doufám, že stráže aspoň brzo natočí :) Hlídku bych takhle dost chtěla vidět :D die welle znám jako knižní formu, je to trochu moc brutální pro mě..>.> ale je zajímavý sledovat filmová zpracování; hmm, tu knížku si musím sehnat, steampunk je yummy :3 btw. fakt pěknej blog, jeden z mála autorských a navíc tak vyvedený - sympatie, respekt a zdar!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama