Březen 2012

28/3/2012: Kvííí!

28. března 2012 v 18:33 | Linda Teatime |  Žije
Tak a je to tady. Je to děsně "in" psát si deníček na internetu, tak proč s tím nezačít? Tak jo, tohle je první zápis, takže bych ho měla začít nějak poutavě a zajímavě pro ostatní, žejo. Ale můj život je celkem nudný, žádné šílené zvraty, strhující hádky, bolest, deprese, ani tak podobně. Asi jsem za to ráda. Jediný co musím uznat je, že si mi během každé půl hodiny změní nálada a životní postoj, ale to tady nehodlám rozebírat. Snad někdy jindy. Třeba se to při psání tohodle článku změní, co já vím. Taaakže?

Dnešní den byl úplně zoufale normální. Pár změn v rozvrhu, to jo. Předtím jsem sem psala, co jsme v každé hodině dělali, ale je to zoufale nezajímavé, tedy alespoň pro mě. Budu se snažit vypíchnout to zajímavé, jak se říká.

Na výtvarce kterou máme 3. a 4. hodinu jsme měli dělat mandaly z luštěnin. Nic jsem si nepřinesla, což byl malinko HODNĚ trapas, ale naštěstí profesorka něco vzala. Tak jsem tam udělala něco mezi britskou vlajkou a talířem plným luštěnin a lepidla. Mělo to samozřejmě vypadat jako to první. Jak neoroginální...

O přestávce jsem byla na radě školního časopisu, Jožka tam nebyla a tak jsme jí nemohli schovat deku. Zbytek přestávky jsem se marně snažila navázat kontakt a žrala jsem nějaký chipsy, co mi dala máma k svačině, páč jsme byli dneska ve škole až do 16:10.

Potom byl, když přeskočím češtinu, tělocvik. Hrály jsme s holkama fotbal, takový trochu llamský, furt to lítalo do outu až do zblbnutí. Ale špatné to nebylo, to ne. Začínám však mít pocit, že kluci si po právu myslí, že nám (holkám) naše třídní trochu nadržuje. Ale "Who cares?" jak se říká.

Pak jsme měli laborky a mikroskopovali jsme pavouky a plankton, a přiřazovali jména ke skořápkám mušlí. Naše půlka byla lepší!!! :D

A pak jsem šla s mámou k očaři. Bylo to celkem v pohodě, že jo. Ale vidím hodně špatně, asi tak dvěatřičtvrtě. Snad se to nebude moc zhoršovat, no. Dělali mi tlak očí, což nesnáším, nikdy to nevydržím tak dlouho nemrkat. Máma mi bude kupovat transitionky (sluneční a normální zároveň) ale s nějakou slevou. To by bylo asi tak všechno.

A na závěr... Kvííí! Takové malé Art trade s Karkar99 přes Skype. Byla to sranda! Ona pro mě udělala Dominika Borna, hodím vodkaz. A prase je tady:


Jak jsem říkala, je to typ obrázku "nakresli nějakej fail, a brushema, pozadím a písmem to zaplácej tak, aby to strhávalo pozornost od toho vobrázku >_<"

Linda Teatime

PS: jak dlouho to vydržím?

*Noční stíny

26. března 2012 v 14:19 | Linda Teatime |  Kreslí
Bude trochu kratší článek, ale koho to se zajímá?
Takže... nakreslila jsem poprvé za dlouhou dobu obrázek, ze kterým jsem spokojená. Navíc mám asi 4 favy za tu půlhodinu co to mám na DeviantArtu, což je něco jako můj rekord. A vypadá to tak jak jsem chtěla. Což se mi moc často nestává. Je to obrázek k mé nové povídce "Noční stíny" která zatím vypadá docela nadějně. K věci:


Ha ha, ty voči. A německý noviny. Líbí se mi to. Kdo chce vidět ve větším zde: [link]
PARAMETRY:
Program: Gimp+Photoscape
Doba kreslení: cca. 30 minut
Použité textury/brushe: Textura německých novin: [link] když jsem ji našla tak jsem si jen pomyslela: Vivat Germany!
A ta krev- brushe z Photoscape, teď je po mě nechtějte... asi poznáte co jsem kreslila já a co jsou brushe, ne?
Fonty: Courier new: Photoscape wersion (mé oblíbené, jestli nevíte jak vypadá, tak TAKHLE).
Co se mi líbí? (+) Ta kombinace, a navíc to, že to vypadá tak jak jsem chtěla... ta atmosféra a tak.
Co se mi nelíbí? (-) Ty bílé okraje kolem těch postaviček, a ty voči jsou divný možná až moc.
A jak by jste obrázek hodnotili vy? Líbí se vám? Předem děkuji za každý komentář <3
Linda Teatime

Krev na sněhu

26. března 2012 v 9:00 | Linda Teatime |  Vyje
Chci psát a nevím o čem. No to je vtipný.
Vím, že to tady dlouho trochu upadalo, a chtěla bych to dejmetomu odčinit. Dejmetomu.
Hodně jsem přemýšlela, zhruba pár sekund, já to fakt nepočítám, a rozhodla jsem se, že budu tak laskava a ukážu vám prolog ze své nové detektivky s operačním názvem Krev na sněhu. Doufám, že už se tak nějaká knížka jmenuje, ať ji můžu žalovat. Takže...


PROLOG:
Bylo chladné pošmurné zimní ráno. Všude se válely cáry mlhy, a vzduch byl nepříjemně vlhký. Lehce poprchávalo. Miriam se z jednoho z četných záhybů ve svém kabátu vytáhla kapesník, a potichounku se vysmrkala. Kdosi ji soucitně poplácal po zádech.
"…Prach si a v prach se obrátíš…"
Miriam stoupaly slzy do očí. Už nikdy ho neuvidí, to ji bylo jasné.
"…Opustil nás náhle a nečekaně…"
Pár příbuzných se snažilo hrát dojaté, ale Miriam věděla, že nikoho smrt jejího milovaného manžela nezasáhla. Snad možná jeho matku, která se ale kvůli počasí nedostavila.
Miriam s sebou vzlykavě trhla. Pohřeb skončil, a všichni se začali přesouvat k nedaleké restauraci, kde se měla konat pohřební hostina. Jen kdosi z davu ji potřásl rukou a pronesl tiše: "upřímnou soustrast." Miriam věděla, že hostina bude velkolepá, ale hlad neměla. Pořád byla v šoku, a pořád se ji v hlavě odehrával její hovor z vrchním patologem: "Tady je slečno. Tento muž byl zastřelen neznámým vrahem, rány má dvě z nichž jedna je smrtelná. Mohla byste ho prosím identifikovat? Je to váš manžel?" A pak ten pohled. Strašný, strašný pohled na zkrvavené tělo jejího milovaného manžela. Ale už na to nesmí myslet.
"Alexandre… Alexandre!" zavolala ještě, ale hlouček "truchlících" už se hnal směrem k restauraci a jí si někdo sotva všiml.
"PROČ?!"

...tady. Trochu depresivní, ale já bůhvíproč píšu většinou depresivně. I když se tak zrovna necítím. Zatím jediná naplánovaná věc s povídky (kromě zápletky) je jméno detektiva. Minerva Dušková. Minerva jako římská bohyně moudrosti a Dušková- to jsem takhle jednou našla článku na česká příjmení... :D Ať se líbí.

Linda Teatime

*Iluze pohybu

25. března 2012 v 11:33 | Linda Teatime |  Kreslí
Nedávno jsem si stáhla Pivot Stickfigure animator. Musím říct, že mě tenhle prográmek vážně zaujal. Je jednoduchý, a zároveň obrázky v něm vypadají tak složitě... něco ideálního pro mě, že. Ne že bych se snažila zaplácat celej DA gify z pivotu, ale zatím se mi to teda daří. Hned jak jsem si ho stáhla, objevila jsem takovou roztomilou základní věc, vytváření nových figurek. Je to FAIL, ale nevadí. Ukážu vám tady všechny svoje FAILy. Slibuji. Takže jestli máte chvíli, scrollujte dolů, vážený čtenáři.

Jo, osedlat si llamu, to není dobrý nápad lidi. Nevšímejte si těch nožiček, jsou naprosto strašné >_<
A teď milí čtenáři, pište do komentářů, rozhodněte: Kdo je podle vás větší llama? Stickman, nebo ta llama? :D

Tohle je vyloženě jen taková blbost typu "půl hodiny vysím ve vzduchu než mi dojde že bych měl stát nohama na zemi"
Ale líbí se mi jak ten panáček kope. Tak proč to sem nedat?


Všimnětě si prosím nápisu "Oh"! Toho slona jsem nědělala já. Ten už tam byl. A pěkně stickmana knockoutoval.

Zkouška něčeho s pozadím. Pojmenovala jsem to "log" nebo "bug" :D Varování: Za chvíli vás z toho začne bolet hlava.

Příliš těžký? Balón ho už holt neunese. Ta žárovička a balón, a ta hlava v balónu co není vidět je kopírájt bý mý. Jasný?
Jinak se mi to líbí asi nejvíc. Co vám?

Na Lindino kulturní okénko kašlu. Jo a teď Challange: Stačí jediný pozitivní komentář a budu pokračovat. Ne, tohle není vydírání. A asi budu pokračovat i tak, ale potřebuji pozitivní motivaci, páč takhle si připadám jako kdybych mluvila sama se sebou. Jo a jak se líbí úžasný design? Je to tak trochu karikatura těch superpřeplácaných, kterých je všude plno. A courier new (písmo) prostě miluji <3

Homo homini vulpes.

Pro nelatináře člověk člověku liškou, Ha Ha Ha.
*Linda Teatime

*Good news everyone?

12. března 2012 v 18:16 | LindaDaBorn |  Kreativní počiny
Mám pro vás dobrou zprávu, dejmetomu. Mám hotový komiks o Dominiku Bornovi, který je psycho a je epický, ale stejně asi zajímá jen CarolineDaEkberg... Jinak Born je ze specialistů na vraždu, je to policejní psycholog a má na starosti profilování. Komiks jsem dělala tuží, má sice trochu odfláknutá okýnka ale je to nejlepší co jsem kdy nakreslila... Bude vám to muset stačit. Jinak vím, že to tady trochu upadá, ale to je tím, že mám teď dost učení a tak podobně...
Mám k tomu i titulní obrázek, ale nechci ho fotit přes mobil, tak si budete muset počkat.
Jinak doufám, že jste zaregistrovali změnu přezdívky... napadla mě když jsem si vymýšlela jméno na skype, a potom podle toho ještě Karolína. Mimochodem dneska jsme měli projektový den, což bylo fajn, alespoň jsme nepsali zemák. S Violkou a Týnou jsme byly druhé v jedné takové hře "riskuj". Tématem dne byla mytologie, kterou mám ráda. Dozvěděla jsem se toho hodně o Severské mytologii, a s Káou jsme chtěli bojovatm ale Kája to nakonec nějak vzdala... :3
Dneska na plavání to bylo drsný, jedna taková příšerně otravná holka mě kopala do hlavy, tak sem ji předběhla a ona čuměla. Jo tak zatím ahoj, o kvalitě článku nepřemýšlejte... a musím končit, jdu dělat adventure mapu pro Karolínu, snad si ji zítra přijde zahrát...
LindaDaBorn