Krev na sněhu

26. března 2012 v 9:00 | Linda Teatime |  Vyje
Chci psát a nevím o čem. No to je vtipný.
Vím, že to tady dlouho trochu upadalo, a chtěla bych to dejmetomu odčinit. Dejmetomu.
Hodně jsem přemýšlela, zhruba pár sekund, já to fakt nepočítám, a rozhodla jsem se, že budu tak laskava a ukážu vám prolog ze své nové detektivky s operačním názvem Krev na sněhu. Doufám, že už se tak nějaká knížka jmenuje, ať ji můžu žalovat. Takže...


PROLOG:
Bylo chladné pošmurné zimní ráno. Všude se válely cáry mlhy, a vzduch byl nepříjemně vlhký. Lehce poprchávalo. Miriam se z jednoho z četných záhybů ve svém kabátu vytáhla kapesník, a potichounku se vysmrkala. Kdosi ji soucitně poplácal po zádech.
"…Prach si a v prach se obrátíš…"
Miriam stoupaly slzy do očí. Už nikdy ho neuvidí, to ji bylo jasné.
"…Opustil nás náhle a nečekaně…"
Pár příbuzných se snažilo hrát dojaté, ale Miriam věděla, že nikoho smrt jejího milovaného manžela nezasáhla. Snad možná jeho matku, která se ale kvůli počasí nedostavila.
Miriam s sebou vzlykavě trhla. Pohřeb skončil, a všichni se začali přesouvat k nedaleké restauraci, kde se měla konat pohřební hostina. Jen kdosi z davu ji potřásl rukou a pronesl tiše: "upřímnou soustrast." Miriam věděla, že hostina bude velkolepá, ale hlad neměla. Pořád byla v šoku, a pořád se ji v hlavě odehrával její hovor z vrchním patologem: "Tady je slečno. Tento muž byl zastřelen neznámým vrahem, rány má dvě z nichž jedna je smrtelná. Mohla byste ho prosím identifikovat? Je to váš manžel?" A pak ten pohled. Strašný, strašný pohled na zkrvavené tělo jejího milovaného manžela. Ale už na to nesmí myslet.
"Alexandre… Alexandre!" zavolala ještě, ale hlouček "truchlících" už se hnal směrem k restauraci a jí si někdo sotva všiml.
"PROČ?!"

...tady. Trochu depresivní, ale já bůhvíproč píšu většinou depresivně. I když se tak zrovna necítím. Zatím jediná naplánovaná věc s povídky (kromě zápletky) je jméno detektiva. Minerva Dušková. Minerva jako římská bohyně moudrosti a Dušková- to jsem takhle jednou našla článku na česká příjmení... :D Ať se líbí.

Linda Teatime
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama