Krásný stereotyp?

14. června 2012 v 18:21 | Linda Teatime |  Čmuchá

Na téma týdne je pokaždé nějaký příšerně relativní pojem! (Dobře, čaj není relativní pojem, ale normálnost a teď krása?)
Ale je to rozhodně téma moc zajímavé, takže se do něj s chutí pustím. Než půjdeme do hloubky, měli bychom si udělat jasno v tom, kdo je to ten "Krásný člověk". Ale ono to vůbec není jednoduché. Krásné nejsou jen vysoké modrooké blondýnky s osově souměrným obličejem! Ač se to tolik nezdá, krása má dost co dočinění s krásou vnitřní. Ovšem zálěží na situaci.
MODELOVÁ SITUACE:
Jedete třeba v metru a proti vám stojí dvě dívky. První z nich je vysoká, štíhlá, modrooká, osově souměrná a já-nevím-co-ještě. Druhá je trošku "silnější" má na sobě vytahané tričko a vlasy má poněkud mastné.
Kdo je krásnější? Ale ne, počkat, zapoměla jsem na jednu důležitou věc. Blondýna se mračí a tváří se naštvaně a otráveně, kdyžto druhá dívka se usmívá od ucha k uchu.
Striktně vzato, krásnější je dívka první. Ovšem chtělo by se vám žít s ní celý život? (samozřejmě si situaci uzpůsobte vašemu pohlaví, chápu, že heterosecualním holkám by se nechtělo žít celý život ani s jednou dívkou ;)

Kdesi jsem snad slyšela, že když se muž rozhoduje pro "na jednu noc" na vnitřní krásu tolik nehledí, a blondýnku by považoval za jasnou volbu. Ovšem žít s ní celý život? To chce mít více než krásu. Nesmíme zapomínat na tyto dva faktory:

A) Velkou roli hraje tzv. "Kouzlo osobnosti"
B) Každý má jiný vkus.

Tudíž honba za dokonalou krásou mi smysl příliš nedává. Samozřejmě je důležité o sebe alespoň trošku pečovat, ale jak se říká, všeho s mírou. Krása zvenčí je vrtkává, kdežto vnitřní krása většinou zůstává.

VLIV INTERNETOVÝCH STRÁNEK NA TEENAGERSKÉ SEBEVĚDOMÍ A CHOVÁNÍ:
Vezmeme si třeba takovou krasna.nova.cz! Budiž, nic pro mě, ale zmíněna krásná nepatří k těm nejhorším stránkám. Avšak, všechno se dá špatně vyložit. Dá se skutečně krása hodnotit podle make-upu, oblečení a kabelek? Neříkám, že to nedělá hodně, ale pravá krása je ta přirozená. A přirozeně "krásných" lidí je málo. Ovšem co to znamená krása, když jsou protivné, zlé nebo mají prostě smůlu? A je krása (myslím tu vnější) skutečně hlavním faktorem v lásce? Nepřikládáme kráse moc velký význam, snad větší než skutečně má?
A je krásné, když mají všichni stejné oblečení? (V drtivé většině od New Yorkeru)?

MINIDISKUSE:
Na tohle téma nemám příliš vyhraněný názor, což se zřejmě podepsalo i na kvalitě článku. Ale co je pro mě opět důležité- diskuze!
1. Jaký je Váš názor na krásu? A na krasnou.cz?
2. Které holky se Vám líbí? O kterých holkách (případně i klucích) si pomyslíte, že jsou hezcí? Jak vypadají?
3. Je krása v umění splynout s davem nebo naopak v originalitě? Nebo snad v obojím?

Toť pro dnešek vše. Snad se vám článek alespoň trochu líbil ;)
Linda Teatime
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbil se Vám tento článek?

Ano 74.9% (140)
Ne 14.4% (27)
Nečetl/a jsem ho 10.7% (20)

Komentáře

1 Anett Anett | E-mail | Web | 14. června 2012 v 18:49 | Reagovat

podle mě se dá krása vidět všude,,,krása lidí,ale i okolí.
a krása,,,dle mě krása není v tom splynout s davem,,když budou všichni stejní,budou krásní?pak už nemá vzhled cenu ,když budem vypadat stejně ,ale bude se cenit jiné krásy..každý vnímá krásu jinak

2 Arvari Arvari | E-mail | Web | 14. června 2012 v 19:05 | Reagovat

No, krása podle mýho vkusu, to je povětšinou to, co není krásný skoro pro nikoho dalšího. Miluju bledý, křehký, pihovatý zrzky, líbí se mi holky stylizovaný do chlapů (jako Shane z L Word), a na druhou stranu se mi líbí zženštilí chlapi... :-D
Ale jo, nakonec je stejně nejdůležitější to uvnitř, protože k čemu ti to je, když máš vedle sebe někoho, na koho se sice fajn dívá, ale o kom si myslíš, že je to naprostej idiot?

3 v. v. | Web | 14. června 2012 v 21:14 | Reagovat

Já hlasuju pro to, že každej má svůj typ. Teda aspoň já mám - tmavý vlasy, tmavý oči, tmavší pleť. No jo. moje holky musí bejt exotický :D

4 Linda Teatime Linda Teatime | Web | 16. června 2012 v 11:42 | Reagovat

[1]: Já to mám podobně, taky si nemyslím, že ty holky, které jsou oblečené a upravené podle aktuálního bravíčka jsou zrovna krásné.

[2]: Jo zrzky se mi taky líbí, i když kluci s rezavými vlasy nijak zvlášť. A s druhým odstavcem absolutně souhlasím ;)

[3]: To je fakt, někomu můžeš přít ošklivá a jinému krásná... to je na tom to zvláštní. :-D

5 Vera Vera | Web | 18. června 2012 v 16:45 | Reagovat

1) je déteste! dobře, články jak na akné a na pleť jsou fajn, ale ty s*ačky co se tam člověk občas (VŽDY) dočte...:D
2)určitě když někoho potkám na ulici, je první dojem asi rozhodující - za klukem, který má mastné vlasy, neupravený zevnějšek atd...za tím bych se vážně neotočila...každý o sebe musíme pečovat, i když někdo váží 59 a někdo 45 kilo...někdo má pihy a jinému se šíleně mastí vlasy nebo se příliš potí. Když kluka poznám, měla by s ním být sranda a měl by být fajn, prostě pohodář, ale né úplně moc, prostě já nevím tak akorát. :D
osobně nemám ráda kluky, co se majíé k nějaké určité skupina - hoppeři, šampónci, metalisti... :-P
3 tak to asi záleží na konkrétní situaci...když si někdo obarví vlasy na zeleno..no budiž, je to třeba pěkný no :D hlavně nikdy někoho nekopírovat! ale stane se, že si koupíš tričko a za týden si ho koupí třeba kámoška protože neví, že ho máš.

Krása se pomíjivá, možná pro teenagery je důležitý bezchybný look, namalované oči, sexy postava...to všechno je moc hezký, ale na celý život?...tak to neee!! třeba já nemám kluka a co :D nemyslím se, že bych byla do konce života singl...někdo mě bude mít rád i když nemám postavu modelky :D

6 Vera Vera | Web | 18. června 2012 v 16:51 | Reagovat

jo jinak jsem ti chtěla říxt, že to drabble bylo TOTÁLNĚ SKVĚLÝ!!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama