Krvavý rubín: kapitola první

30. června 2012 v 16:39 | Linda Teatime |  Píše

Předchozí díl ~ Další díl

Od toho nešťastného incidentu uběhlo už hezkých pár dní. Kometa stále bloudila lesem, nemaje pražádného cíle. Při pomyšlení na její přítelkyni jí vyhrkly slzy do očí. Posadila se do měkoučkého mechu, a bylo ji teskně. Ale nesmíte se divit- živila se jen borůvkami, které zapíjela vodou z potůčku, a nocovala v jeskyních či pod skalními převisy. Nevěděla ani, kam vlastně chce dojít. Jen že chce prostě… pryč. Co nejdál. Začít úplně nový život. Vždyť na to má právo!
Její rozhořčení ale brzy vystřídal stesk. Stesk po domově, po své přítelkyni a po krásných slunečných dnech, kdy chodily spolu do nedalekého lesíka sbírat bylinky. Ale nejvíce, nejvíce se jí stýskalo po její černém kocourovi, který prý před dvanácti lety přivedl její přítelkyni až k ní. V průběhu let svému kocourovi říkala různě: Nejdřív Kočičák, Chloupek, později Rošťák- ale vždy cítila, že jeho skutečné jméno je Uhlík. To jméno na něj dokonale pasovalo: měl černou, hustou srst, žhnoucí očka a když na to přišlo i pěkně ostré drápky. Uhlík se nikdy nenechával hladit od nikoho jiného než od Komety a nechtěl se od ní hnout ani na krok. Jenže, brzy tomu budou dva měsíce, se úplně ztratil. Marně ho Kometa volala zpátky k sobě, marně prohledávala okolní pastviny i lesíky- Uhlík nebyl nikde k nalezení.
Měsíc už byl vysoko na obloze, a tak se rozhodla, že dnes přespí na mechu. Bylo to riskantní, to ano, ale její přítelkyně jí říkala, že jí by žádné zvíře nikdy neublížilo. A Kometa tomu slepě věřila.
"Uhlíku, můj Uhlíku, ani nevíš jak mi chybíš!" byla její poslední myšlenka, než se ponořila do říše snů.
***
Nechme Kometu spát a vraťme se k radě Zlatého města a k záhadnému muži, který ji tak troufale poučoval.
"To, co jim ten muž tvrdil by znamenalo převrat!" pomyslel si jeden ze starostů. "A on to ani nemá ničím podložené! A stejně má tu drzost přijít sem k nám, a hájit svou lživou teorii!" Ale nahlas řekl: "Jak si tím můžete být tak jistý, člověče?" Na mužově pevné tváři se nyní mihl stín strachu.
"Co bylo, bylo. Nejsem na to nijak zvlášť pyšný, ale jsem vrchním královským katem." Nastalo tísnivé ticho. Kat byl vážený, byl potřeba, ale většinou žil daleko za hradbami města a lidi se ho stranili. Proto byl již zvyklý na tu směsku vyděšených a soucitných pohledů lidí okolo. Alespoň se k němu rada bude chovat o něco slušněji než dříve.
"…Takže kat, ano? Vy jste, ehm popravil eh…?" Kat mlčky přikývl. "Nejsem na to nijak zvlášť pyšný, to mi věřte. Ale alespoň jsem zachránil to batole, když jsem králi vysvětlil, že by to nešlo ani z technického hlediska, natož z toho psychického, jistě chápete." Opět ledové mlčení.
"Vy… víte kam to dítě šlo?" otázal se jeden z přítomných s nadějí v hlase.
"Tak to bohužel nemám tušení. I když, počkejte, chůva s ním odešla někam na sever… přes Les nářků do nějaké vesničky, kde snad měla příbuzné."
Králův zástupce pokýval hlavou a v duchu si pomyslel: "No to nám tedy moc nepomohlo."
Přesto se rozhodl vyvěsit vyhlášku v tomto znění:

HLEDÁ SE DOBROVOLNÍK!:

Rytíř, panoš, či kdokoliv z lidu nechť se přihlásí u rady a vydá se hledat královského následníka v okolí lesů nářků!
Popis hledaného: Kolem čtrnácti let, vlasy barvy ohně a královské rysy. Zřejmě má u sebe ochranný amulet: zlatý přívěšek s rubínem!
Odměna: Sláva, moc, peníze a takové ty věcičky. A samozřejmě rychlý kůň a zásoba jídla na cestu! Dobrovolníci nechť přijdou za úplňku na plácek za hradem! Více informací u starosty vašeho okrsku.

R.Z.M.- Rada zlatého města
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbil se Vám tento článek?

Ano 74.9% (140)
Ne 14.4% (27)
Nečetl/a jsem ho 10.7% (20)

Komentáře

1 Daysy Daysy | E-mail | Web | 30. června 2012 v 17:58 | Reagovat

Omlouvám se, že nekomentuju k článku, ale musím ti pochválit ten vzhled blogu. x) Strašně pěkné, zajímavé a originální.

2 Linda Teatime Linda Teatime | Web | 30. června 2012 v 18:02 | Reagovat

[1]: Děkuji, od tebe, takové grafičky mě to obzvláště potěšilo! :)

3 Vera Vera | Web | 15. července 2012 v 21:30 | Reagovat

těším se na pokračko!! :) vážně moc! super kapitola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama