Krvavý rubín: prolog

23. června 2012 v 9:46 | Linda Teatime |  Píše

Prolog
Vrah se tiše jako kočka protáhl zadními dvířky do paláce. Byl skryt ve stínu a téměř ho nebylo možno vidět, kvůli jeho černému oblečení. Plížil se opatrně podél zdi, stále ještě nespatřen. "Je to tady." pomyslel si. "Poslední dveře, poslední místnost. Má šance." Když se ocitl v trůním sále, ucítil náhlý nával adrenalinu. Vytáhl z pochvy krásnou zlatě zdobenou dýku. Pro krále přece nebude mít jen tak nějaký nožík, to ne. Ušklíbl se.
"Jedna… dva…" na tři se vrhnul na krále s dýkou co pevně svíral v pravé ruce. Stačilo jedinkrát bodnout do srdce a král byl mrtev. Byla to vražda co se na krále sluší: rychlá, elegantní a téměř bezbolestná. Vrah se usmál, a s pocitem dobře vykonané práce se opět vytratil.
***
Ve zlatém městě nastal po králově smrti hotový poprask. Někteří truchlili, jiní se radovali, ale všechny trápila myšlenka, kdo bude nyní vládnout jejich městu. Král měl sice bratra, to ano, ale toho nechal i s celou rodinou popravit a žádné dítě nikdy neměl.
Kvůli této mimořádné události byla svolána rada nejvyšších. Dostavilo se všech deset starostů jednotlivých okrsků a dokonce i králův zástupce, nicméně králova židle v čele stolu zůstala pochopitelně prázdná.
Atmosféra byla těžká, pochmurná. Všichni mlčky seděli a klopili oči k zemi. Z tohoto rozjímání je vytrhl až jeden ze stráží, který vpadl bez ohlášení dovnitř.
"Nerad ruším vaší, ehm, bouřlivou diskuzi, ale venku na vás čeká nějaký muž, který mi tvrdí, že s vámi potřebuje nutně mluvit!
"Dobrá. Řekněte mu, že v jeho případě uděláme výjimku a vyslechneme ho." řekl králův zástupce na oko stroze, ale ve skutečnosti si sám oddychl, že někdo konečně přetne to příšerné mlčení.
Za chvíli do místnosti, v doprovodu stráží přišel muž. Mohlo mu být snad okolo čtyřicítky. Byl vyššího vzrůstu, šlachovitý s ostrými rysy a pichlavýma černýma očima. Ne, že by působil nesympaticky, ale vzbuzoval respekt a to i u deseti nejmocnějších a nejvlivnějších mužích města.
"Slavná rado města Aurumpolisu," začal opatrně. "Nevyrušil bych vás z vašeho jednání, kdyby nešlo o opravdu velmi důležitou věc…"
"Prosím, pokračujte." vyzval ho jeden z radních.
"Tak tedy, vím, že sháníte následníka trůnu. O jednom bych věděl."
Pár členům rady zacukalo v koutcích, ale nikdo neměl dost odvahy vyvrátit toto troufalé tvrzení. Jen starosta třetího okresu, mladík a horká hlava se na muže hned rozzlobil: "To je nesmysl, dobře víme, že všichni příbuzní byli vyvražděni předchozím králem a on sám žádné potomky neměl!"
Muž mladíka provrtával pohledem skrz na skrz. "Mýlíte se, ne všichni příbuzní byli vyvražděni. Nejmladší dítě králova bratra bylo ušetřeno…"
***
Kometa utíkala lesem. Proplétala se houštím co nejrychleji dovedla. Důvod byl prostý. Bála se o svůj život. Její přítelkyně, žena která se o ni starala od dob co byla dost velká na to, aby vnímala svět kolem sebe, právě hořela na hranici.
Krutý dav stále ještě skandoval, zdálky byla slyšet strašidelná říkanka:

Upalte čarodějnici,
nešetřete dřevem!
Upalte hříšnici,
spojenou s ďáblem!

Kometa byla naštěstí dost bystrá na to, aby pochopila, že zůstat nemá smysl. Kdyby zůstala, čekala by na ní jen smrt. Každý ve vesnici věřil, že je její přítelkyně spojená s ďáblem, a že ona, Kometa, je její učednicí. Taková hloupost! Ne každá žena, co se straní společnosti, vyzná se v bylinkách a má doma černou kočku je hned čarodějnicí! Jenže tohle vysvětlujte inkvizici. Pravdou bylo, že na hranici shořely i ženy, které byly podezřelé daleko méně. I přesto- proč zrovna ona? Proč ne kterákoliv jiná žena z vesnice? Ale takové úvahy v tuto chvíli neměly smysl. Dalo se z nich vyvodit snad jediné: nikdy nevěř lidem. A to byl jeden z mnoha důvodů, proč se Kometa později rozhodla lidem spíše vyhýbat a stranit se jich. Pořád musela myslet na to, co udělali její přítelkyni.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alea Alea | Web | 24. června 2012 v 11:29 | Reagovat

Pěkné... Udělala jsem si hezkou představu o tom, jak se bude děj dál vyvíjet.
Ale možná by to chtělo trochu natáhnout - rozepsat zmatek po králově smrti atd., ne na nás hned vybalit, že jeho bratr měl ještě jedno dítě, které přežilo. Trochu nás napínat :D, chápeš?
Jinak se mi to líbí... a moc!!

2 Vera Vera | Web | 24. června 2012 v 14:08 | Reagovat

[1]: trošku souhlasím, ale zase aby ten prolog nebyl moc dlouhý :) mě to stačilo!!

ten příběh vypadá napínavě! kdy máme očekávat první kapitoku? :D

3 Linda Teatime Linda Teatime | Web | 24. června 2012 v 16:32 | Reagovat

[1]: Díky za komentář. A jinak uznávám, jsem asi trochu hrr ;)
PS: Tohle je můj speciál, dost stará povídka, kde jsem se opravdu nezastavila ani na chviličku :D http://lynxlynxanda.blog.cz/1002/vestkyne-kapitola-i

[2]: Díky, jsem ráda, že se ti můj příběh líbí. Další kapitola je hotová asi ze čtvrtiny, ale tenhle týden mám moře času, takže možná... v úterý?

4 Kejt Kejt | E-mail | Web | 30. června 2012 v 16:58 | Reagovat

Moc se mi to líbí.Ráda si přečtu další díly:) Hrozně hezky píšeš,moc dobře se to čte:))
Btw.Píšu povídky /HP fanfiction/ byla bych moc ráda kdyby sis alespoň jednu přečetla a napsala k ní svůj názor:)

5 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 30. června 2012 v 17:40 | Reagovat

Je to napsané moc pěkně, ale pár výtek bych přece jen měla.

Ten začátek - vrah se vplíží do paláce nějak moc jednoduše. Skoro to vypadá jako by se král chtěl nechat zabít a do toho ten prázdný trůní sál - prostě to na mě působí absolutně nevěrohodně. Kde jsou stráže? Kde služebnictvo? Kde dvořané? To je hrad prázdný, nehlídaný, že si po něm může vesele pobíhat nějaký neznámý týpek a vraždit?

Podle mě by to chtělo dodat, proč král nechal bratra a celou jeho rodinu zavraždit. Přišlo by mi to logické v případě, že chtěl pojistit vládu sobě a třeba svým dětem, ale jelikož děti neměl. Jak byl vůbec král starý? Jak je možné že neměl ženu? Měl? Byla neplodná? Byl neplodný on? Pokud jeho bratr mezitím nasekal minimálně tři děti, jak z označení nejmladší vyplývá a král musel být logicky starší, nejde mi to do hlavy.

To nikdo z rady nevěděl, že dítě přežilo? Kdo rozkaz vykonával? Jak to, že o dítěti ví jenom chlápek z ulice?

Což je samozřejmě něco, co může být později dovysvětleno. :-) Takže se ráda nechám překvapit, ale neboj se rozepsat. :-)

6 Linda Teatime Linda Teatime | Web | 30. června 2012 v 18:29 | Reagovat

[5]: Děkuji za kritiku, jsem opravdu ráda. :) Vždyť to je hlavní rozdíl mezi blogováním a psaním do šuplíku! :D
Jinak pokusím se tam ještě některé věci dovysvětlit časem. A s tím vrahem máš úplnou pravdu, tolik jsem se soustředila na hlavní linii, že jsem zapomněla že jsou důležité i detaily... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama