Srpen 2012

Konec.

31. srpna 2012 v 9:10 | Linda Teatime |  Kreslí
Dva měsíce téměř bez povinností jsou témě pryč. Uteklo to rychleji než jsem čekala. Už za pár dní se zase s taškou na zádech sejdeme se spolužáky (HURÁ!) a učiteli (Ou!) před školní branou. Ale právě proto si musíme těch pár zbývajících dní užít, nemyslíte? A tak jsem se rozhodla trošku vám ten konec zpříjemnit. Na nějaký dlouhý psaný článek nemám moc náladu, takže radši přidám pár animací a komiksy.


Momentálně cítím tak trošku obojí ;). Obě animace jsem měla tak za deset minut, šlo spíše jen o takovou ilustraci k případným článkům, ke kterým jsem se ale nedostala, a tak vám sem dávám obě. Formát gif to trošku zkazil, ale zase se to hýbe, ne? Obě se mi líbí tak stejně. Jinak pokud by měl někdo zájem, jsou volně k použití do článků, jen bych byla ráda kdybyste pod článek napsali, pokud se je chystáte použít.

A teď komiks do soutěže růžová květina, která byla nedávno vyhlášena v tomhle super klubu: http://najdi-svuj-svet.blog.cz/ mimochodem vřele doporučuji pokud se chcete seznámit s nějakými blogery s podobnými koníčky jako vy nebo pokud si chcete jen zasouětžit ;) Takže pokud byste měli zájem tak neváhejte, pokud se klub opravdu rozjede, budete mít výhodu že jste se přihlásili mezi prvními.


Spíš taková blbost. Jsem ráda, že to skener moc nezmršil. Jinak růžové květiny jsou v jejich světě takovou alternativou našich blondýnek.


Tohle se mi líbí podstatně víc, už ani nevím jak jsem na tu pointu přišla. Doufám, že všichni pochopili ;)

Tak, to je pro dnešek vše, chtěla jsem ještě napsat poslední srpnový článek. (Mám článek 1. a 31. dobrý ne?). Teď se utíkám dívat na komisaře Rexe, i když mě štve, že vždycky vím nejměně dvacet minut dopředu kdo je vrah. To mám bohužel po mámě.
Linda Teatime

Korálkové šelmy útočí na každém rohu!

1. srpna 2012 v 18:48 | Linda Teatime |  Kreslí
Tohle je možná poslední článek před mým plánovným odjezdem do Řecka. Tento týden chodím na výtvarný příměstský tábor, takže vám ukážu pár nejpovedenějších výrobků. Jde o můj první styk s korálkováním, zatím jsem zkoušela v podstatě jen jeden vzor a to kočkovitou šelmu (jen s obměnou barev), protože je docela jednoduchá a tudíž vhodná pro začátečníky. Jedna šelmička mi zabere tak 20 minut, záleží na tom, jak moc jsem ten den zručná ;) Většina ostatních táborníků už s přehledem zvládá 3D objekty, a já jako jedna z nejstarších dělám pořád ten nejlehčí vzor. Možná zítra zkusím něco malinko složitějšího. A tady už jsou fotky, doufám, že se vám šelmy budou líbit!

Málem bych zapoměla na mou skvělou Manku z modelíny! Tváří se velice šťastně, a to z prostého důvodu-její muž, slavný loupežník Rumcajs ji přinesl z "práce" celé dvě truhličky zlata! Kdo by nebyl šťastný, být Mankou?
Taková rychlovka z modelíny. S modelínou si moc netykáme, já osobně jsem byla ráda, že to drží pohromadě. Ale na fotce to tak špatně nevypadá. Jinak přiznám se, že kromě Manky jsem nedělala nic z okolních předmětů, za ty patří uznání ostatním dětem z tábora.
A tady máme první výtvor z korálků! Tygr, na kterého jsem dost pyšná! Z původního kočičího vzoru jsem totiž vymyslela pouhou záměnou vzorů tuto známou kočkovitou šelmu. Určitě je na webu spoustu typů na tygra z korálků, ale tenhle je patentovaný mnou! (Vlastně jde v podstatě jen o to, že se na bříšku střídá černá s oranžovou, na nohách se to pak střídá po dvou).
Tygr podruhé, trochu jinak naaranžovaný. Je tady trošku víc vidět tělo tygra, což byl vlastně záměr, ale z uměleckého hlediska je předchozí fotka mnohem lepší. Ale vypadá roztomile, ne?
Pumu musíte chvilku hledat, visí chudinka na stromě a kouká se do objektivu. DuckFace bohužel neumí, za což se omlouvám. Puma je v podstatě celá fialová, sice jsem ji trošku pozměnila od původního vzoru (kratší ocas, delší nohy, chybí bílé bříško) ale jinak nic originálního. Pořád si vyčítám, že jsem ji neudělala žluté oči, to by vypadalo určitě mnohem lépe. Jinak v pozadí je Křemílek a Vochomůrka. Jeden z nich je tam dokonce dvakrát. Hádejte který? (Kdo si do komentářů tipne, u toho mám jistotu, že článek skutečně četl) ;). Ty teda nejsou ani jeden můj výtvor, ale bylo mi líto to ořezávat.
Puma a tygr poprvé dohromady. Že jim to ale sluší, co? Tady můžete porovnat, který z těch dvou se vám líbí více. Můžete odpovídat do komentářů, budu ráda. Já osobně mám radši tygra, ale pumě to neříkejte, bylo by ji to líto.
Našli rádcové, našli? Kvalita fotky je celkem mizerná, ale nápad se mi líbí. No, puma se moc dobře neschovala, ta ve dne nemá moc šanci. ;) Ale věděli jste, že tygr má proužky proto, aby se dobře schoval ve vysoké trávě? Já vždycky myslela, že tráva je zelená, ale má chytrá knížka má určitě pravdu. Kdo najde oba, je jednička. Kdo ani jednoho, ať si buď vyčistí brýle, nebo si zajde k očaři, případně ať něco provede s monitorem. Ha ha ha.
Mhm, siestička. Tady to je dobrá fotka pro porovnání obou dvou, případně si můžete lépe prohlédnout vzorky. Tygr nebo puma? Toť otázka. ;)
A to nejlepší na konec: Manka a její tygři! Jeden z nich je sice puma, ale i to se počítá. Tygry chová proto, aby uhlídali její skvělý poklad. Nějaké nejasnosti? :D

A teď mi prosím odpovězte na následující otázky! (Jinak vám rozbiju hu Tedy pokud máte chuť)
  1. Klasická otázka: Tygr nebo puma a proč?
  2. A teď pro ty spíše výtvarněji zaměřené blogy: Korálkujete taky? Máte nějaké fintičky? Případně odkazy na vaší tvorbu!
  3. Který snímek 1-8 je podle vašeho názoru nejpovedenější?
  4. Tajná otázka pro ty, co opravdu četli všechny mé nudné dodatky.
  5. Máte ještě nějaké připomínky, upomínky, vzpomínky, cokoliv?
Těším se na všechny vaše komentáře!
Linda Teatime