Říjen 2012

Deeper still

22. října 2012 v 20:28 | Linda Teatime |  Píše

Nořím se hlouběji a hlouběji,
ztrácím půdu pod sebou
a stejně tak i naději,
na to být zas s tebou.
V mysli mé vídávám
tvůj portrét každý den,
sama sebe nehlídám
a tiše pláču jen.
Propasti jsem na kraji
a už se řítím dolů,
přesto doufám potají,
že budeme spolu.
Jsem troska, já to vím,
těžko vzdávám se tě však,
vždyť já tě už nespatřím,
nebude žádné pak.
Nořím se hlouběji a hlouběji,
deeper still,
přiznávám se raději,
už nezbývá mi sil.

Básnička-rychlovka, deset až patnáct minut. I když to možná na první pohled vypadá přesvědčivě, nic takového teď naštěstí necítím, ale už jsem se s tím setkala. Než kluci mi spíš dělají starosti známky. Básnička je psána podle písničky od mé (momentálně) nejoblíbenější kapely- INFENRAL. Písnička se jmenuje stejně, Deeper still. Proto se v básničce objevuje angličtina, kterou jinak v českých textech nevidím moc ráda.
Jsem ráda za každý komentář, ale obzvláště za konstruktivní kritiku. ;)

Teorie velkého třesku (BANG!)

21. října 2012 v 17:49 | Linda Teatime |  Čmuchá
Dnes jsem se rozhodla napsat příspěvek do populární rubriky zvané "Lindino kulturní okénko" (Nově: Kulturní okénko Lindy Teatime). V rámci změn jsem se rozhodla předělat logo, se kterým jsem momentálně více spokojená. Ráda bych vám představila svůj nejoblíbenější sitcom. Ti bystřejší z vás zřejmě z nadpisu poznali, že se jedná o populární seriál The big bang theory- teorie velkého třesku.

O co tedy jde? Psáno vlastními slovy: Za hlavního hrdinu celého seriálu se dá považovat mladý fyzik Leonard, který bydlí
v bytě se svým "přítelem" doktorem Sheldnem Cooperem. Spolu s Rajeshem, indem a s Howardem, židem který stále bydlí se svou matkou tvoří typickou partičku nerdů. Znají se z práce, a všichni mají po většinou intelektuální koníčky. Zažitý stereotyp se ovšem změní ve chvíli, kdy se naproti Leonardovi nastěhuje mladá krásná blondýna jménem Penny...

Sitcom, byť je z intelektuálního prostředí, není postaven na intelektuálním humoru. K tomu abyste se smáli, stačí jen zhruba vědět, že se mluví o vědě a o fyzice. Já jsem pyšná na to, že rozumím zhruba jedné čtvrtině z toho, o čem Sheldon a spol. mluví a myslím si, že jsem na tom ještě dobře. Například určitě jim rozumím více než Penny.

Když seriál nenadchne svojí intelektualitou, tak čím vlastně? Zaprvé je sympatické, že je jediný s podobnou zápletkou.
Z partičky cvoků se dá vytěžit pár docela dobrých hlášek. ;) Nejčastější náměty bývají buď se Sheldnem, který je bezesporu nejvýraznější postava celého seriálu, neboť je nejvíce ulítlý, nebo jako v klasických sitcomech se tam hodně řeší vztahy, i když kapku jinak. Přece jenom pro lidi jako je naše čtveřice není zrovna jednoduché najít si holku...

Sečteno podtrženo, TBBT je seriál, který určitě stojí za zmínku. Já sama mám seriál ráda, a hned za Simpsonovými a Futuramou je můj nejoblíbenější. Na své STUPNICI mu dávám osm hvězdiček z deseti. Dva jsem ubrala za méně povedené novější díly a občasné opakování témat a zápletek.
:star::star::star::star::star::star::star::star::star-empty::star-empty:

Takže pokud v tomhle mrazivém počasí sedíte doma v teplíčku u laptopu a hledáte něco pro pobavení, vyzkoušejte TBBT, například zde: http://tbbt.cz/ Pro dokreslení atmosféry si pusťte dole znělku.


Doufám, že se vám recenze, nebo spíše takové malé doporučení líbilo, a že některé z vás teorie velkého třesku chytne ;)

Jsem zpět!

17. října 2012 v 20:24 | Linda Teatime
Možná je to tím že nemám co dělat, možná je to čistě z nostalgie. Ale nejspíše je to kvůli nesnesitelnému naléhání mé kamarádky. No zkrátka jsem se rozhodla to s blogem znovu zkusit. Když si totiž vzpomenu co všechno jsem za ty dva roky prožila, nemám to srdce nechat tu blog ležet ladem...
Možná by vás zajímalo, co jsem dělala, když blog odpočíval. Kromě učení, učení a dalšího učení jsem psala i jednu povídku, lámala si hlavu nad správným "come backovým" designem, stříhala jsem jeden film a pár jich animovala, vymýšlela scénář na třídní akademii, nutila jsem s kamarádkou ostatní, aby souhlasili se scénářem na akademii, marodila jsem, hrála jsem na tabletu, sledovala detektivky až do zblbnutí, četla si pána prstenů a hluboce o tom přemýšlela, modlila jsem se za známky z písemek a sledovala jsem teorii velkého třesku. Jak vidíte, nepatřím k lidem co by se dovedli nudit.

Takže, mám už absťák, takže si du pustit další díl mého oblíbeného seriálu. V nejbližší době, aby tu nebyly jen samé informativní články, sem dám něco z mé tvorby.

Takže napište jestli chcete obrázky, videa, povídku, recenzi na seriál nebo cokoliv jiného co vás napadne a co je proveditelné, budu ráda za odezvu.

Gute nacht, Linda Teatime

Že by konec?

9. října 2012 v 17:10 | Linda Teatime |  Vyje
Všechno hezké (i to co není hezké) jednou končí. Abych to zbytečně neprotahovala, ty dva roky byly krásné.
Všichni moji čtenáři, mám pro Vás vzkaz: Byli jste skvělí! Byla jsem za vás ráda a pořád jsem. Jenže s nedostatkem času a nápadů, a všeobecně bez té naší blogové můzy nic kloudného napsat nemůžu. A to je ten důvod, proč nepíšu nic. Zároveň ale nechci udělat nic hloupého a neuváženého, blog tedy rozhodně ponechám tak jak je, a bude na mě čekat, až mě zase chytne inspirace. Prozatím ale konec.