Kreslí

Konec.

31. srpna 2012 v 9:10 | Linda Teatime
Dva měsíce téměř bez povinností jsou témě pryč. Uteklo to rychleji než jsem čekala. Už za pár dní se zase s taškou na zádech sejdeme se spolužáky (HURÁ!) a učiteli (Ou!) před školní branou. Ale právě proto si musíme těch pár zbývajících dní užít, nemyslíte? A tak jsem se rozhodla trošku vám ten konec zpříjemnit. Na nějaký dlouhý psaný článek nemám moc náladu, takže radši přidám pár animací a komiksy.


Momentálně cítím tak trošku obojí ;). Obě animace jsem měla tak za deset minut, šlo spíše jen o takovou ilustraci k případným článkům, ke kterým jsem se ale nedostala, a tak vám sem dávám obě. Formát gif to trošku zkazil, ale zase se to hýbe, ne? Obě se mi líbí tak stejně. Jinak pokud by měl někdo zájem, jsou volně k použití do článků, jen bych byla ráda kdybyste pod článek napsali, pokud se je chystáte použít.

A teď komiks do soutěže růžová květina, která byla nedávno vyhlášena v tomhle super klubu: http://najdi-svuj-svet.blog.cz/ mimochodem vřele doporučuji pokud se chcete seznámit s nějakými blogery s podobnými koníčky jako vy nebo pokud si chcete jen zasouětžit ;) Takže pokud byste měli zájem tak neváhejte, pokud se klub opravdu rozjede, budete mít výhodu že jste se přihlásili mezi prvními.


Spíš taková blbost. Jsem ráda, že to skener moc nezmršil. Jinak růžové květiny jsou v jejich světě takovou alternativou našich blondýnek.


Tohle se mi líbí podstatně víc, už ani nevím jak jsem na tu pointu přišla. Doufám, že všichni pochopili ;)

Tak, to je pro dnešek vše, chtěla jsem ještě napsat poslední srpnový článek. (Mám článek 1. a 31. dobrý ne?). Teď se utíkám dívat na komisaře Rexe, i když mě štve, že vždycky vím nejměně dvacet minut dopředu kdo je vrah. To mám bohužel po mámě.
Linda Teatime

Korálkové šelmy útočí na každém rohu!

1. srpna 2012 v 18:48 | Linda Teatime
Tohle je možná poslední článek před mým plánovným odjezdem do Řecka. Tento týden chodím na výtvarný příměstský tábor, takže vám ukážu pár nejpovedenějších výrobků. Jde o můj první styk s korálkováním, zatím jsem zkoušela v podstatě jen jeden vzor a to kočkovitou šelmu (jen s obměnou barev), protože je docela jednoduchá a tudíž vhodná pro začátečníky. Jedna šelmička mi zabere tak 20 minut, záleží na tom, jak moc jsem ten den zručná ;) Většina ostatních táborníků už s přehledem zvládá 3D objekty, a já jako jedna z nejstarších dělám pořád ten nejlehčí vzor. Možná zítra zkusím něco malinko složitějšího. A tady už jsou fotky, doufám, že se vám šelmy budou líbit!

Málem bych zapoměla na mou skvělou Manku z modelíny! Tváří se velice šťastně, a to z prostého důvodu-její muž, slavný loupežník Rumcajs ji přinesl z "práce" celé dvě truhličky zlata! Kdo by nebyl šťastný, být Mankou?
Taková rychlovka z modelíny. S modelínou si moc netykáme, já osobně jsem byla ráda, že to drží pohromadě. Ale na fotce to tak špatně nevypadá. Jinak přiznám se, že kromě Manky jsem nedělala nic z okolních předmětů, za ty patří uznání ostatním dětem z tábora.
A tady máme první výtvor z korálků! Tygr, na kterého jsem dost pyšná! Z původního kočičího vzoru jsem totiž vymyslela pouhou záměnou vzorů tuto známou kočkovitou šelmu. Určitě je na webu spoustu typů na tygra z korálků, ale tenhle je patentovaný mnou! (Vlastně jde v podstatě jen o to, že se na bříšku střídá černá s oranžovou, na nohách se to pak střídá po dvou).
Tygr podruhé, trochu jinak naaranžovaný. Je tady trošku víc vidět tělo tygra, což byl vlastně záměr, ale z uměleckého hlediska je předchozí fotka mnohem lepší. Ale vypadá roztomile, ne?
Pumu musíte chvilku hledat, visí chudinka na stromě a kouká se do objektivu. DuckFace bohužel neumí, za což se omlouvám. Puma je v podstatě celá fialová, sice jsem ji trošku pozměnila od původního vzoru (kratší ocas, delší nohy, chybí bílé bříško) ale jinak nic originálního. Pořád si vyčítám, že jsem ji neudělala žluté oči, to by vypadalo určitě mnohem lépe. Jinak v pozadí je Křemílek a Vochomůrka. Jeden z nich je tam dokonce dvakrát. Hádejte který? (Kdo si do komentářů tipne, u toho mám jistotu, že článek skutečně četl) ;). Ty teda nejsou ani jeden můj výtvor, ale bylo mi líto to ořezávat.
Puma a tygr poprvé dohromady. Že jim to ale sluší, co? Tady můžete porovnat, který z těch dvou se vám líbí více. Můžete odpovídat do komentářů, budu ráda. Já osobně mám radši tygra, ale pumě to neříkejte, bylo by ji to líto.
Našli rádcové, našli? Kvalita fotky je celkem mizerná, ale nápad se mi líbí. No, puma se moc dobře neschovala, ta ve dne nemá moc šanci. ;) Ale věděli jste, že tygr má proužky proto, aby se dobře schoval ve vysoké trávě? Já vždycky myslela, že tráva je zelená, ale má chytrá knížka má určitě pravdu. Kdo najde oba, je jednička. Kdo ani jednoho, ať si buď vyčistí brýle, nebo si zajde k očaři, případně ať něco provede s monitorem. Ha ha ha.
Mhm, siestička. Tady to je dobrá fotka pro porovnání obou dvou, případně si můžete lépe prohlédnout vzorky. Tygr nebo puma? Toť otázka. ;)
A to nejlepší na konec: Manka a její tygři! Jeden z nich je sice puma, ale i to se počítá. Tygry chová proto, aby uhlídali její skvělý poklad. Nějaké nejasnosti? :D

A teď mi prosím odpovězte na následující otázky! (Jinak vám rozbiju hu Tedy pokud máte chuť)
  1. Klasická otázka: Tygr nebo puma a proč?
  2. A teď pro ty spíše výtvarněji zaměřené blogy: Korálkujete taky? Máte nějaké fintičky? Případně odkazy na vaší tvorbu!
  3. Který snímek 1-8 je podle vašeho názoru nejpovedenější?
  4. Tajná otázka pro ty, co opravdu četli všechny mé nudné dodatky.
  5. Máte ještě nějaké připomínky, upomínky, vzpomínky, cokoliv?
Těším se na všechny vaše komentáře!
Linda Teatime

Futurama propiskou

23. července 2012 v 18:00 | Linda Teatime
Už dlouho tady nebylo nic kresleného, takže vám nabízím Bendera a Zoidberga kresleného propiskou do skicáku foceného nekvalitní počítačovou kamerou. Ale stejně se mi to líbí. Během kreslení jsem sledovala-jak jinak- Futuramu. Je to jen taková rychlovka, žádné umělecké dílo. Kritika je otevřená, i když opakuji, že je to fakt jen tak abych nevyšla ze cviku.

Dr. Zoidberg v celé své kráse: ve skicáku vypadal o něco lépe, vážně. Jen ta hlava je divná. Ten zatracenej humr je na kreslení těžší, než jsem si myslela. Ale jako postava ze seriálu je boží!
Bender. Ten se mi (dle mého názoru) povedl mnohem víc. Nakreslit Bendera ale není nic složitého, je to v podstatě taková krabice s nožičkama :3.

Během kreslení jsem se koukala na tyto dva díly:
Fry a továrna na Slurm (1. série 13. epizoda, Bender)
Humrův humor ( 3. série 8. epizoda, Zoidberg)

Závěrem trochu vážněji. Je to první ze série článků, které přednastavuji, aby tu alespoň ěnco bylo v době mé nepřítomnosti. Omlouvám se za sniženou kvalitu článků, po prázdninách by se to tu zase mělo vrátit do původních kolejí. Momentálně jsem na Albeři, na jihu čech a běhám někde po lese. Až se vrátím, možná přidám básničky nebo obrázky ze skicáku. Všechny vás moc pozdravuji! L.T.

A co se týče komentářů... kvalitu obrázků moc nehodnoťte, ale klidně si můžete rýpnout, alespoň se poučím. Ráda bych ale od vás věděla pár věcí:
1. Který orbázek je lepší: Zoidberg nebo Bender? (Fakt nevím kdo dá Zoidberga)
2. Váš vztah k Futuramě?
3. Jaká je vaše nejoblíběnější postava z Futuramy?

Předem všem děkuji za odpověď. Jsem ráda, že v době mé nepřítomnosti blog neupadá. A ještě jednou se omlouvám všem, které tenhle článek nějak pohoršil, chtěla jsem taky ukázat něco z mé kreslené tvorby, ale neměla jsem k dispozici své náčiní, tak jsem trošičku inprovizovala ;)
(ČLÁNEK NAPSÁN DNE 17. ČERVENCE 2012)

LINDA TEATIME

Skládka skečů

3. května 2012 v 17:04 | Linda Teatime
Takže, co říct? Dneska jsem byla s kamarádkou v obchodním centru a na výstavě Krištofa Kintery, to bylo docela zajímavé. Ale tenhle článek má být hlavně vizuálně orientovaný, tak už se koukejte na staré i novější obrázky z tajně koupeného diáře a hodnoťte. Všechno foceno mobilem (3.2 megapixelů) a upraveno v progarmu PhotoScape.

Jeden malý Steampunkový skeč, docela se mi líbí. Nějaká pilotka nájemný vrah a robotická kočka, akorát chudák vrah má malou hlavu a je to špatně vyfoceném takže to vypadá že se to kácí. Je to takový návrh na ilustraci v jednom z mých projektů- hry Steamadventure. Ta pilotka je o dost lepší, co? Ale mám ráda oblečení, i když není úplně steampunkové... hodnotila bych tak 7/10 (Je to JEN skeč, prosím vás) (KLIK NA C.Č.)

*Noční stíny

26. března 2012 v 14:19 | Linda Teatime
Bude trochu kratší článek, ale koho to se zajímá?
Takže... nakreslila jsem poprvé za dlouhou dobu obrázek, ze kterým jsem spokojená. Navíc mám asi 4 favy za tu půlhodinu co to mám na DeviantArtu, což je něco jako můj rekord. A vypadá to tak jak jsem chtěla. Což se mi moc často nestává. Je to obrázek k mé nové povídce "Noční stíny" která zatím vypadá docela nadějně. K věci:


Ha ha, ty voči. A německý noviny. Líbí se mi to. Kdo chce vidět ve větším zde: [link]
PARAMETRY:
Program: Gimp+Photoscape
Doba kreslení: cca. 30 minut
Použité textury/brushe: Textura německých novin: [link] když jsem ji našla tak jsem si jen pomyslela: Vivat Germany!
A ta krev- brushe z Photoscape, teď je po mě nechtějte... asi poznáte co jsem kreslila já a co jsou brushe, ne?
Fonty: Courier new: Photoscape wersion (mé oblíbené, jestli nevíte jak vypadá, tak TAKHLE).
Co se mi líbí? (+) Ta kombinace, a navíc to, že to vypadá tak jak jsem chtěla... ta atmosféra a tak.
Co se mi nelíbí? (-) Ty bílé okraje kolem těch postaviček, a ty voči jsou divný možná až moc.
A jak by jste obrázek hodnotili vy? Líbí se vám? Předem děkuji za každý komentář <3
Linda Teatime

*Iluze pohybu

25. března 2012 v 11:33 | Linda Teatime
Nedávno jsem si stáhla Pivot Stickfigure animator. Musím říct, že mě tenhle prográmek vážně zaujal. Je jednoduchý, a zároveň obrázky v něm vypadají tak složitě... něco ideálního pro mě, že. Ne že bych se snažila zaplácat celej DA gify z pivotu, ale zatím se mi to teda daří. Hned jak jsem si ho stáhla, objevila jsem takovou roztomilou základní věc, vytváření nových figurek. Je to FAIL, ale nevadí. Ukážu vám tady všechny svoje FAILy. Slibuji. Takže jestli máte chvíli, scrollujte dolů, vážený čtenáři.

Jo, osedlat si llamu, to není dobrý nápad lidi. Nevšímejte si těch nožiček, jsou naprosto strašné >_<
A teď milí čtenáři, pište do komentářů, rozhodněte: Kdo je podle vás větší llama? Stickman, nebo ta llama? :D

Tohle je vyloženě jen taková blbost typu "půl hodiny vysím ve vzduchu než mi dojde že bych měl stát nohama na zemi"
Ale líbí se mi jak ten panáček kope. Tak proč to sem nedat?


Všimnětě si prosím nápisu "Oh"! Toho slona jsem nědělala já. Ten už tam byl. A pěkně stickmana knockoutoval.

Zkouška něčeho s pozadím. Pojmenovala jsem to "log" nebo "bug" :D Varování: Za chvíli vás z toho začne bolet hlava.

Příliš těžký? Balón ho už holt neunese. Ta žárovička a balón, a ta hlava v balónu co není vidět je kopírájt bý mý. Jasný?
Jinak se mi to líbí asi nejvíc. Co vám?

Na Lindino kulturní okénko kašlu. Jo a teď Challange: Stačí jediný pozitivní komentář a budu pokračovat. Ne, tohle není vydírání. A asi budu pokračovat i tak, ale potřebuji pozitivní motivaci, páč takhle si připadám jako kdybych mluvila sama se sebou. Jo a jak se líbí úžasný design? Je to tak trochu karikatura těch superpřeplácaných, kterých je všude plno. A courier new (písmo) prostě miluji <3

Homo homini vulpes.

Pro nelatináře člověk člověku liškou, Ha Ha Ha.
*Linda Teatime

*Kometa...?

29. září 2011 v 20:44 | *Ona
Prakticky celý den jsem kreslila při sledování Futuramy Návrhy jak by mohla vypadat moje nová postava, Kometa. Pomocí fantazie a- ruku na srdce- Pomocí Pet Society jsem ji navrhla nějaké oblečení ze starší doby. A nakonec přívěšej na krk. Ten mě napadl jen velmi zvláštním sloučením dvou prvků. Vlasy jsem plánovala delší, ale chtěla jsem to dělat podle původního návrhu co se mi celkem líbil. Dokonce i drak se mi docela povedl. Taky ho sem někdy dám. A konečně se mi povedlo pracovat s vrstvami, tak se s tím trochu učím. Byla jsem doma kvůli rýmě tak jsem měla spoustu času. Chtěla jsem taky napsat druhou kapitolu, ale k tomu jsem se nedostala. Máma mi v knihovně půjčila další "Prachettovky". Kobercové, Divadlo krutosti, Úžasný Mauric a Svobodnej národ. Teď si kromě Futuramy pouštím ještě písničky ze Soul Music a hraju výše uvedené pet society. Už mi končí Futurama. Jdu si číst.
*Ona
EDIT 30. Září: Dneska budu ještě chvíli doma a pak půjdu na oběd. Pouštím si Futuramu a vzpomínám si na jednu veselou historku: Když jsem si přála koupit první dva díly zeměplochy ve dvoudíle, stály tenkrát skoro 400 Korun, tak jsem si pomyslela: "Sakra. 400 Kč. Co když se mi to teď nebude líbit....?" Ha. A teď? Ráda na to vzpomínám. Pořád poslouchám písničky ze soul music, nebo třeba klasiku od A.O.B, Modern Talking, Mike Oldfield a Black Eyed Peas.
Někdy přidám obrázky.
*Ona

*Nakreslená znovu...

7. června 2011 v 18:30 | *Ona


Byl krásný den pár hodin do odjezdu na školu v přírodě a já se rozhodla, že si budu kreslit na tabletu. Nějak jsem ale nevěděla co, a tak mě napadlo- co takhle nakreslit něco znovu? He he, vybrala jsem si obrázek náhodné víly. Ta starší verze je tady: http://lynxlynxanda.blog.cz/1005/fairy vy si říkáte že se to od původní verze dost liší. Jenže já si pamatuji, že jsem něco takového jako to tričko chtěla udělat. Tričko z listí... nemám ponětí, jak ho vytvořit. No a všude jsem se snažila použít něco přírodního. Kolem krku jeřabiny a klasická hawaii sukně. Jak by řekla moje kamarádka- o obličej nejde. Trapná výmluva? Ne, oběma nám šlo o ty šaty. Vlasy jsou tentokrát.. >_< no nic moc. Vypadají spíše jako špagety (nemůžu si pomoct!)... Oba obrázky vlastně vznikaly podobně- nesmyslným čmáráním, které bylo následně obtaženo. Za lineart se opravdu omlouvám... co se mi líbí (a vám doufám taky) jsou křídla! Opět jsem se inspirovala tou samou technikou jakou nás učitel na výtvarce učel křídami stínovat hmyz... Na začátku je černá, potom tmavě modrá, potom obyčejná modrá, a všechno to rozmazat... Možná se mi líbí i pokus o stínování. A ta sukně... je neuvěřitelně krátká, já vím. Co mě štve je nedokreslené "pokračování" (to znamená, že chybí nohy) a taky ruce za zády (chybí dlaně) no není to děs, jak si to kreslení zjednodušuji?
EDIT: Už dlouho se snažím sesmolit delší článek, ale Simpsonovi a A.O.B. mi v tom zabraňují! Jinak opravdu musím změnit puntíky u nového designu. Ale jinak se mi líbí. Co vám? <3


*Nová postava?

19. května 2011 v 17:30 | *Ona

Dostala jsem hroznou chuť napsat popis k nové postavě. Nejdříve ale k obrázku. Blog.cz ho nějak zmršil, lépe je na DA. Zkoušela jsem jen tak prostě něco načmárat, a docela se mi to líbilo, tak jsem zkusila nový způsob vybarvování. Nejhorší jsou asi opět ruce a čepice >_<
Eh... takže něco o Olivii. Nebudu popisovat jak vypadá, to vidíte na obrázku. No, je jí dvanáct let. Mezi její záliby patří technika. Miluje ovocné žvýkací bombóny, žvýkčky, tic-tac... Miluje kombinaci modré a hnědé. Kromě techniky ji ale škola nebaví. Radši chodí ven s partou kamarádek (Megan a Foxie) a vynalézá sztroje času... tahle postava je mi hrozně sympatická už jenom kvůli svým červeným očím. Mimochodem- proč zrovna červené? Když jsem si jen tak čmárala poslouchala jsem písničku flames of love... Nevím proč jsem ji nakreslila zimní oblečení... No, pak tenhle článek můžeme prodloužit o nový přírustek do "top tři" knížky. Je to knížka KIKI STRIKE ve stínovém městě. Vřele doporučuji. Slyšela jsem o ní už předtím, ale v knihovně jsem ji viděla až teď. Musím říct, že byla skvělá. Napínavá, a hlavní postva (vypravěč) byla neuvěřitelně sympatická. Ve škole to není nic moc, popravdě, už se těším až odejdu na gympl. No jo, možná jsem jenom poslední dobou hrozně nesnesitelná... vždycky se to nějak urovná ale už to není jako dřív. A to příštrí týden odjíždíme na školu v přírodě... >:( snad si ji naposledy užiju. A potom ještě jeden film, který jsem si v poslední době oblíbila, je to taková komedie, musím říct, že byla opravdu vtipná. PRODUCENTI (Znáte to někdo?) Původně to byl muzikál (v muzikálu, oh, jak miluji paradoxy!) Takže odkaz: http://filmy.kinotip.cz/producenti-2005/ :D PS: Kdo jste na DA, všichni milovníci :la: spojte se zde!

*Článek který nemá název...

7. dubna 2011 v 17:39 | *Ona
Já nevím proč mě nenapadá název na článek.
No nevadí. Po dlouhé době jsem se zase pokusila něco nakreslit. Dost se to kácí, ale jinak to není tak hrozné. Něco podobného jsem totiž kreslila na výtvarce (ale na A3) takže jsem k tomu měla rovnou předlohu. Nějak se mi nepovedla ta ruka, ale ta mi nejde nikdy, takže na tom není nic zvláštního. Spíš je zvláštní, že ta postava nemá oči a je černobílá. Já totiž propadla černobílé barvě! Ah. Co se mi líbí je vybarvení. A pak možná ta tužka (poznali jste?) A ty tečky... jen chvilková slabost. Tak je tu alespoň jeden obrázek s "pozadím" :D Poslední dobou vůbec nejsem na počítači, protože mě slunné počasí skoro vyhaní ven. Ale já jsem ráda. Ve škole je vše při starém, i co se hudební výchovy týče... (bohužel nebo bohudík? Jak pro koho...) V jídelně dostáváme jídla čím dál tím menší kvality (to jste měli dneska vidět tu kaši!) A přímačky na gympl se blíží. Výhodou je, že nebudu muset jít tři dny za sebou do školy, a konečně se pořádně najím! Ach. Beruška Baruška má pravdu, za chvíli určitě všichni budeme jíst jen ten rohlík! A budeme se stěhovat. Na konci školního roku. Ne nikam daleko, Čimice neopustíme. Jen do paneláku kde nebudeme platit nájem. Nevím jestli se těším nebo ne...
Jinak, dneska jsme (Já a Dark Drak) šli z Ájiny domů. Musím říct, že jsem měla chuť dělat, že tam nejsem. Nejen že má obhlídlé ty prvňáčky, ale ještě starší holky! Kromě samotného draka a Berušky která s ním má neblahé zkušenosti to opět nikdo nepochopí... A taky pořád čtu jednu knížku detektivních případů. Je vážně super, často kvůli ní zapomínám vystoupit. No, a taky pojedeme na školu v přírodě... Tenhle článek začal bez názvu, a tak taky může skončit bet rozloučení, ne?

*Megan

18. března 2011 v 10:44 | *Ona

Na první pohled si u Megg všimnete, že jsem ji pořádně neořízla, že? No, abychom to zkrátili. Líbí se mi výraz. (Konečně něco, co vypadá tak jak bych chtěla aby to vypadalo!) Nos je kostrbatý, to uznávám, a pusa divná. A oči... (Proboha proč jsem vkládám obrázek vždy až potom, co se mi přestane líbit?) Vlasy mi zabraly dost času. Zkoušela jsem vlas po vlase, rozmazávač...ale pořád je to divný. A není celá. He. No, potom tu máme tričko. S ním jsem celkem spokojená (konečně tričko, co by není jen barevné!) A vybarvení trička? No, umím i lepší. A pak šátek. No, chtěla jsem tam něco jako doplněk, a nic jiného se udělat nedalo... nevypadá to jako šátek, ale je to originální (LoL) Dodatek: Už bych vážně měla přestat kreslit takhle stylizované postavičky a kreslit něco...reálnějšího. No, a kdo je Megan? Vyskytla se jednou na papíře, jednou v komiksu (jako bruneta :D) Je to Foxiina kamarádka. Její nejoblíbenější barva je...*chvíle napětí* modrá! Ah. Taky ujíždíte na modré? :3 No nic. Už jsem přes týden nenapsala. Máme prázdinny, a já jsem hrozně líná... Jinak chodila jsem na takový tábor, napíšu vám, čistě informativně program. V pondělí jsme byli oxidovat v lagoonu letňany. Dělaly jsme s kamarádkou kraviny na tobogánu... V úterý jsme se pro změnu vydali do planetária na promítání. Vzadu tam pořád někdo otravoval... ale jinak to bylo dobré. Ve středu jsme byli v zoo. Fotila jsem všechno co nebylo za sklem, a hlavně llamy! Pozn. (Míšo! Těš se!) :D No a ve čtvrtek jsme byli na bowlingu. A já porazila mladší děti, jsem dobrá :3... eh. No, jednou porazily ony mě, ale to nemusíte vědět. A celou dobu jsme hráli černé historky, na kterých jsem si za tu dobu vypěstovala psychickou závislost. Určitě to znáte... kartička... přední strana se přečte a zadní stranu zná jen vypravěč. Lehce brutální, hlavně steak z leguána (tomu jsme se smáli, když jsme potom byli zoo) a spoustu jiných krásně brutálních černých historek! Většinu z nich jsme neuhodli, ale co... možná vám o nich někdy napíšu víc. He, možná i teď...třeba infarkt, nebo auto.. (nějakáznačkaukterýnevímnázev). Jen škoda, že cenu to mělo hrát asi jen se třema lidma (a s vedoucíma) ostatní hádali blbosti, a jen křičeli, že chtějí bý na řadě a číst (což mimochodem uměli ještě hůř než já). Zkrátka skvělý týden. Hlavně proto, že nebyla škola. Jen škoda, že jsme nejeli na hory :3EDIT: Mám taky závislost na smajlících :3 a :D... a to jsem se ji snažila v tomhle článku krotit!

*Every dream come true

30. ledna 2011 v 13:21 | *Ona
Eh.

Jeden obrázek trošičku jinou technikou.
Pokus o něco realistického… v rámci možností. Klasicky v GIMPu, asi
hodinu a půl. Využila jsem krytí štětce- předtím jsem ho krutě odsuzovala, ale ukázalo se, že je to dobrý pomocník při stínování. Nepoužívala jsem obrysovou čáru, bez ní se mi to líbí skoro víc. Co se mi líbí hodně je pusa a nos. I když nejsou moc vidět. Konečně jsou normální… naopak oči, které většinou bývaly na obličeji to nejlepší, se teď moc nepovedly. Nejde o stínování- ale mají hrozný tvar, jedno je níž než druhé a nejsou podobné… Docela se mi líbí vlasy. Zkusila jsem je různě překrývat, ztmavit, jinde zesvětlit… a vcelku jsem s nimi spokojená. Uši byly nesmírně složité (nemohla jsem je dělat podle sebe, já liščí uši bohužel nemám). Nakonec to ale nezkazily. Ale nic moc. Krk má špatný tvar, a špatné stínování. Společně s očima jsou to dvě hlavní chyby. Triko by ještě šlo, jen je špatně vystínované. Nepřipadá mi jako triko… vcelku jsem s obrázkem ale spokojená.
Jelikož jsem nepsala už více než týden, měla bych se trošku rozepsat… dobře.
Blíží se pololetní vysvědčení, a kromě hudebky už vím, že budu mít samé jedničky. Problém je, že budu dělat zkoušky na Gympl, a tak musím dělat cvičné SCIO testy. Tento týden mi taky sundávali sádru. Přede mnou byla nějaká holka, a hrozně ji to sundávání bolelo. Nakonec to tak hrozné nebylo, a hlavně, jsem ráda, že mám sádru pryč. Ale ještě měsíc nesmím cvičit.
A pak jsem si taky přečetla tu nejlepší knížku na světě… (kterou jsem zatím četla) a která odsouvá Emily Strange- ztracené dny až na druhé místo. Je to trojdílné fantasy Nemetonburk,
četla jsem všechny díly, a nedávno jsem dočetla třetí- alatýrovou horu. Je to knížka co vám doslova nedá spát, takže jsem se ráno probouzela polomrtvá…
Taky jsme v pátek byli se školou v kině na Gulliverových cestách. Musím říct, že jsem čekala něco lepšího. I když, pořád lepší než se učit.
Též jsem byla s kamarádkou na hřišti a točily jsme na videokameru na mobilu blbiny. Například jak moje kamarádka (zcela nezáměrně) spadla z dětské motorky, nebo jak se nemohla zastavit na "kole smrti". Toť vše.
*Ona

*Hon na lišku díl první

22. ledna 2011 v 10:31 | *Ona

foxNení nic horšího než mít OC bez příběhu. Tolik náčrtku Foxeretty a Dana... a Megg která ve finále vypadá úplně jinak... se dají spojit do jednoho komiksu. Původně měla být Foxie postava do příběhu, ale kreslit komiksy mě bavilo. Vždycky. Nikdy jsem netvrdila, že mi to nějak extra šlo. Ale bavilo mně to.
Jednou jsem neměla celé odpoledne co dělat. Popadla jsem... a- to by mohlo být zajímavé. Vzala jsem si obyčejnou tužku, pastelky, pravítko a černou gelovku. Mimochodem hrozně tlustou. Možná to vypadá hrozně... ale bavilo mě to. A tak si nemyslím, že to bylo ztracené odpoledne. Příběh zatím není naprosto o ničem, druhá kapitola bude mnohem dynamičtější. A budu se muset naučit kreslit lišky. Malé sebekritické shrnutí::la:

1. Okýnko: Fox vychází ze školy. Blbne. Má radost. Sluneční brýle a postavičky v pozadí ignorujte.

2. Okýnko: Megg prosí Fox aby mohla jít k ní domů. Má trapný přeslazený výraz, to co říká je... blbost a ty kytičky...

3. Okýnko: Nebaví mě kreslit domy. Vykašlala jsem se na všechno, a místo domů tu máte obdélníčky. Nevšímejte si ani dvou obrysů, anatomicky hrozných a přerostlých. /Fox jde k Megg domů/

4. Okýnko: Jediné, na co můžu být pyšná. Manga očko jsem kreslila podle vzoru. Fox začíná být špatně

5. Okýnko: Pozadí. Fuj tajxl. Fox má žirafí krk. Říká,že její špatně. Opět naprosto hrozný text.

6. Okýnko: Kde se tam vzal ten plot? Je to pokračování ulice za lampou. Nechtěla jsem kreslit domy. Megg vypadá jako za a) blbec a za b) mrtvola. Bublina- opět úplná blbost.

7. Okýnko: Ještě žirafější krk. Hnusný strom v pozadí. "Snad" jediná ušla bublina.

8. Okýnko: 3x blé. Hnusný pozadí, hrozný žlutý box, hrozná póza, a na těch blbej hvězdách, co tam ani nejsou vidět jsem si zničila fixu. "A tak začal Foxerettin příběh"

Já vím. Neřešte. Snad si jenom shrneme...
Pastelkami. Tři hodiny. Nejlepší je podle mně čtvrté okýnko. Ach. Půjdu kreslit druhý díl. A ten bude určitě lepší, slibuji!

EDIT: Smajlík kterého jsem si nemohla odpustit. La. Zkopírováno z DA.
Sunset in Southern California and the morning seems so far so far away Sunset in Southern California In the distance there's the light of San Diego

*Foxer 0.1

28. prosince 2010 v 14:00 | *Ona
Bylo nebylo, asi před dvěma měsíci jsem dostala chuť nakreslit něco jako Super rat. S lepší grafikou, textem, příběhem, s dvojnásobným počtem okýnek... a tak se zrodil Foxer. Graficky lepší než S.R. to určitě je, jen složité na pochopení, páč tady místo slov má být vtipný děj. Upozorňuji: MÁ být vtipný. Neříkám, že je. Komiks ležel ve složce rozpracovaný... a předevčírem jsem se ho rozhodla dokreslit. (4,5 okýnko) K obrázku: Milionkrát obtahované, no... Foxer vypadá pokaždé jinak a ovce...? Jestli to pochopíte, Foxer hodí po ovci kámen, ten se o nic netušící ovci odrazí a zasáhne Foxera... divný. Nejhorší je ten strom ve čtvrtém okýnku. I přes hrozný počet nedostatků je to můj graficky nejlepší komiks. Ještě něco. Všimli jste si těch textů v okýnkách? Tím jsem chtěla zaplnit prostor. To i vyšlo... Nejhorší políčko je určitě první (bez čísla), ta ovce je děsná. A nejlepší? první ( s číslem) to není prázdné a divné. Ale zabralo mi dost dlouho. Ani nevím proč... potom taky shlédněte let kamene (ty rozmazané černé čárky) to je moje specialita!
Takže... shrnutí. Cca. dvě hodiny, GIMP, štětec s přílišnou velikostí a stálé přenastavovaný práh...
Otázky: (dobrovolné, ale prosím odpovězte :D): Je vidět rozdíl mezi okýnky 1-3 a 4-5?
Kde je Foxer nejroztomilejší? Proč si myslíte, že nosí masku? *blbosti* Přečtete to? Líbí se vám to?
A závěrečná hlavní otázka: Všimnete si fatální chyby? Poradím vám, zaměřte se na Foxerovo oblečení.
+Bonus: Kde se poprvé setkáváte s Foxerem? (článek)
Tady to je: A zvětšené: TADY
FOXer
Já vím, píšu blbosti. Nemůžu si pomoct. Těším se na silvestra!
Vaše předčasně přiopilá
*Ona

*Do modra

9. prosince 2010 v 16:18 | *Ona

daniel

Tak zase *skoro* po týdnu? No.
Proběhlo tu několik malých změn. No- spíše jedna velká, změna designu. Předchozí design se mi barevně nelíbil, navíc jsem chtěla pořádnou změnu. A to i v menu. Sice to dole moc nesedí, ale co. Grafička ze mě nikdy nebude.. netopýr je velice jednoduchá kresba kterou si skoro neustále čmárám sobě (nebo někomu jinému) do sešitu. Ty barevné kýčovité flíčky, to je efekt "odlesk fotoaparátu".
A teď k věci, nebo spíše k obrázku. Jsem s ním docela spokojená, kreslila jsem ho podle knížky jak se kreslí manga. Anatomie sice pořád nesedí, a trochu (hodně) se kácí, ale mě se líbí. Chtělo to taky nějaký obrázek opačného pohlaví. Hlavně proto, že v příběhu asi nebudou vystupovat jen ženy, ne? Dan má zajímavou historii. Poprvé jsem ho nakreslila naprosto hrozně, vypadal jako pětiletý capart, viz. zde. Měl vypadat na šestnáct. Kolik let by jste mu asi tipovali?
Mhm. Ale vlasy se mi líbily. A tak, jednoho krásného dne, jsem všechno kromě vlasů smazala.. Tím pádem se tam hlava dokreslovala hrozně složitě, ale nakonec to tak hrozné není. I když,hrozně mě rozčiluje ten kostrbatý obrys. Podle knihy jsem udělala oblečení. Ta mikina se mi docela líbí, i když by jste asi nepoznali, že ty věci po stranách jsou kapsy. Taky jsem přemýšlela, jakou barvou má být to tričko. Nakonec mi šedá přišla dostatečně nenápadná, jiná barva by kazila hlavní motiv- mikinu. Naopak kalhoty se mi šíleně nepovedli. Jsou opravdu dost divné. *Fňuk*. Taky se mi nelíbí "useknutá" ruka a stínování. No jo. Proč "do modra"? Můžete hádat. Tyrkysové oči, modrá mikina, modro-šedé tričko, modré jeansy.. 
A kdo je to? Foxerettin spolužák. Hvězdička na mikině, kterou se pyšní i další moje OC- Meg (vám ještě neznámá) Znamená, že je členem skate-boardového klubu. To je vše, dnes jen velmi krátce a já si du užívat... sněhu?

*Ona

*I´ve painted myself

29. října 2010 v 13:31 | *Ona
b

Je to něco co každý malíř občas potřebuje. Dá se to pojmout mnoha způsoby.
Realisticky, karikaturou... Tento obrázek asi moc realistický nebude.
Samozřejmě GIMP, Půl až tři čtvrtě hodiny, k tomu poslouchat "All for you" Líbí se mi malinká nevinná očička, dobrosrdečný výraz.. ale nenechte se zmást, tak pouze vypadám
Neuvěřitelně dobrou zprávou je, že jsem znovu objevila tělovou barvu.
Všechno jsem lehce stínovala, ale obávám se, že je to vidět jen na vlasech.
Jde o "ALFíka" neboli obrázek bez pozadí. (ALFík proto, že jeden krok k vytvoření průhledného obrázku se nazývá "barva do ALFY) Lineart je kostrbatý a mnohokrát přetahovaný protože GIMP u mě nevybarvuje až úplně do krajů, tedy potom stínuji i kraje,a tím bohužel naruším původní lineart a překresluji ho znova.. Nevím, proč mě napadl kreslit autoportrét.. hodnocení 4/5.. nos a stínování, vážení, musím pilovat nos a stínování...
Přemýšlím o tom, že bych začala psát kapitolovku.. nebo dokreslila komix.. Chcete?

*Pozor, jede Foxer!

29. září 2010 v 17:42 | *Ona
foxer

Ano vážení, naučila jsem se dělat gify!
Mám ještě jeden s tou liškou, kterou už asi znáte.
Určitě ho někdy použiji jako ilustraci ke článek. Jde o to, že nakreslím
obrázek, uložím. Potom obrázek znovu otevřu, a přemaluji třeba jen nohu.
obrázek uložím pod jiným názvem, a pak stačí mít dobrý gif editor.. 
Dobře, shrneme si to. Trvalo mi to cca. Půl hodiny. Líbí se mi jeho vražedný pohled, kterým vás pozoruje, a pak ten samotný pohyb lehce připomíná opravdovou jízdu na skate. Ty natažené ruce jsou proto, že původně měl být na lyžích, a ten divný skate-board, na něm mají být jakože blesky.
Má také červený "supermanský" plášť, vlastně je to trochu obdoba super rata,
jestli si na něj ještě někdo pamatuje, a měl by se tu vyskytovat a trochu odlehčovat svým drsným humorem mé neuvěřitelně složité a dlouhé bláboly.
Foxera mám moc ráda, už jenom kvůli jeho výrazu.. hodnotím osmi body z deseti. Bohužel mi nějak blbne GIMP a nevybarvuje celé plochy, a tak je to trochu mizernější kvalita. Možná tu také někdy uvidíte fotku masky, kterou jsem dělala čtyři hodiny na PV. Tak co, jak se vám líbí Foxer? Chtěli by jste o něm komix?
A další novinkou (bože, samé novinky!) je, že se pokusím udělat chibi-řadu. 
Teď mi Foxer trochu připomíná zombie....
Tak co, a jak se ten podezřelý vykutálený zelenobudnovitý modrokalhotovitý skatebordovitý ušatý bezocasý hrdiný podivínský lišák líbí? /pokouším se o co nejdelší větu/
Ach, mám toho tolik co říct světu! Blah blah blah blah blah blah blah blah... *usíná na klávesnici* 

*Oranžová liška^^

23. září 2010 v 18:25 | *Ona
*ona

Ach, ano. To je "ona".
Mé liščí OC. Trvalo mi to asi tak hodinu. Moc se mi líbí obrys samotný, a pak vystínování liščí srsti. Naopak na ocase se mi srst příliš nepovedla. Mám hrozně ráda její brýle. Zelené triko a jeansy.. i když tam jsou moc vidět ty.. ty čáry. Triko je na tom o něco lépe. To se mí líbí podstatně více. Výraz. Ideální. Vlasy jsou přinejmenším zajímavé, ale je tam stejný problém jako u jeansů. Packy jsou hodně zmršené.. no a nejhůře je na tom ocas. Ty zrzavé chlupy na tom působí děsně.. no, takže tohle je moje OC, Liščí OC. Přece nejsem nadarmo orange-fox..
Mám rozkreslený podobný obrázek, jenže s pastelkami. Tuhle lišku tu uvidíte dost často.. Jsem na ní hrdá. Ne konkretně na tenhle obrázek, ale na celý nápad. Při troše mé dobré vůle tu bude i nějaký ten komix...
Rubrika "Bá(sní)" se přejmenovala na "Kreslí" jednoduše proto, že jsem v červnu neplánovala, že jsem budu dávat i kresby. 
Pokud jste si toho stále ještě nevšimli, to co teď dělám, je to, čemu jsem se na minulém blogu vyhýbala. Dlouhé rozepisování k obrázku. Holý obrázek a jedna věta už mi nestačily. 
Jistě jste si také všimli nového "podzimního" desingu. Je to můj první slušný desing. (Slušný desing, co jsem sama vyráběla).
Není sice námořnický, ale nevadí, ne? Dolů jsem si dala oblíbené. (Ty stále ještě budou přibývat,ale SB už nemám) nejste tam náhodou i vy? Jak se zúžila stránka, musela jsem dát pryč rubriku nezařaditelno. Doufám, že se obejdu i bez ní.
Samozřejmě jste tenhle paskvil vůbec nemusely číst. Stačí jen napsat jak se vám líbí desing/obrázek/článek/blog.. no to zase ne... Nicméně zlepšila jsem si známky, a čekejte na článek "Hlášky tohoto týdne"..
 
 

Reklama